Futbolcu isimlerinden kafiyeli şaka üretmek

1 /
cem yılmaz esprileri değil, tribün kültürü üretimi bir takım absürtlüklerdir. şarabı,esrarı , tineri çekip çekip maçlara giden adamlardan da laf sokma , lakap takma, ismiyle alay etme ya da rakibe kafiyeli bir şeyler giydirme dışında bir şey beklenmez. ne diyecek adamlar adı ali adama "yetiş ya muhammed ya ali" mi diyecek? "ali ali ali öpüver feneri "diyecek tabi.

ama bazılarının adı soyadı her tür lakaba müsaittir ve tribün atmosferi içinde bunlar tezahürat şeklinde yapınca gayet hoş olur. neredeyse hiç biri burada yazılamayacak cinsten küfürler barındırır içinde.

neyse ana babalar dikkat etsin isim koyarken, iş tribüne gelince "elma armut kel mahmut " seviyesinde kalmıyor bu isimler. hele ki adı murat ise tribüne bile gerek kalmaz, ilk duyan hemen "turat" der adama.
Futbol kültürünün değişmeyen parçalarından. Özellikle antin kuntin bi adı varsa topçunun, sonu gelmez bir hal alıyor bu durum.
Ben en son fenerin eski kalecisi Schumacher'e babamın ısrarla sucu mahir diyerek kendi kendine kahkaha atmasında tiksindim bu işten ama sektör belli ki hala ölmemiş, hala canlı.