gölgesine tüküren adam

diğer yazarların akibetini görememiş bir yazar. sanırım ayar verdiğim yazarlar listesinde 5. veya 6. sıraya oturacak. hoşgelmiş, ben de kendisini bekliyordum.

( #1066291 ) no'lu entry'sinde şahsım hakkında şöyle demiş:

(#1066285) bu tanımıyla mantık örgüsüne hayran olduğum, ahir ömrümde bir kere görsem tanıyabileceğimden şüphe ile baktığım. tahminimce tonton "r" harfini okuyamadğından dolayıda yecep tayyip eydoğan diye konuştuğunu tahmin ettiğim kismen ulusalcı olduğunu varsaydığım hani karşı karşıya otursak sabahtan akşama kadar bütün tezlerini çürütmekte zorlanmayacağın tipik kemalist refkleslere sahip güzel bir yazarımıza benziyor.

not: "r" konusunda hiçbir aşağılama yoktur. tam tersine r harfini söyleyemenler bende hep sevecen bir kişilik izlenimi vermiştir.

bahsettiği entry'de ben şöyle demişim:

başlık: villa
tanım: alınması zor bir şey bu. çoğumuzda yok. hele ki sit alanına bunlardan yapsanız, dakikasına jandarma damlar, suratınıza dipçiği koyduğu gibi soluğu nezarette alırsınız. tabii başbakan değilseniz. o zaman latif bir lütufta bulunan birini bulursunuz ve direkt şartnamenizi saymaya başlarsınız. "ya bak havuz olsun ama... mmm... ikinci kattan görünmesin tamam mı?" dersiniz. bunun adı demokrasidir. bunun adı islamdır. yavaş yavaş öğreneceksiniz.

bu durumda:

boşu boşuna tartışmaya girmeyeceğim yazar. sadece neden düşünmekten yoksun olduğunu anlatacağım. bahsettiği entry'de ne demişim?

1- villa satın almak zordur.
2- çoğumuzun villası yok
3- sit alanına villa inşa etseniz, jandarma gelir, size o evi yaptırmazlar.
4- başbakansanız, istediğiniz yerde villa yaptırırsınız. kanunları hiçe sayarsınız.
5- demokrat ve müslüman geçinen insanların yasaları ve kul hakkını ihlal ettiğine şahit olursunuz.

bu önermelerin ispatları:

1- şehirlerin dışına villa adı altında yapılan havuzsuz, müstakil evler bile 150-200 bin liradan başlıyor. havuzlusunu alsan en az 400 bin. ben (sümo bacımız gibi) havuzsuzu villadan saymadığım için, havuzlusunu almaya kalksam, mevcut maaşımla 400 bin lirayı biriktirmek için 7 yıl hiç harcamadan para biriktirmem gerekir. demek ki villa kolay alınan bir şey değil.
2- şahsen ben şehirlerin villalarla değil, apartmanlarla dolu olduğunu görüyorum ve çevremde 1 kişi hariç kimsenin villası yok. o 1 kişinin villasında da havuz yok zaten. adı villa sadece.
3- bkz. tabiat varlıklarını koruma kanunu. ben gidip "abi ben burayı çok sevdim, şuraya bi villa çakmak istiyorum" desem, yaptırırlar mı? yaptırmazlar.
4- başbakan sit alanında villa yaptırıyor mu? ses kaydına göre yaptırıyor.
5- başbakanımız demokrat ve müslüman geçiniyor mu? her fırsatta. peki tabiat varlıklarını koruma kanununu kendi çıkarına göre değiştirmeye çalışıyor mu? evet, çalışıyor.

he şimdi gel çürüt bakalım tezleri. istersen nickaltımdaki diğer yazar atışmalarını oku bilgi sahibi olmak için.
devamını gör...
sakallarını bilgi depolamak için uzattığını düşündüğüm abimdir.

bir zamanlar kendisiyle çok yakındık ama şimdi benden 3-4 kat üsttedir. yaz gelse de meşe ağacının altında daha çok karşılaşsak diyorum.
devamını gör...
sözlükteki yazarları örgütlemeye çalışan devrimci yazar. arkadaşlar bu yazarın gazına gelmeyiniz. ortalık kızışınca, kendisi bir şişe kola ve bir kase çerezini alıp köşesine çekilecektir.
devamını gör...
evlenemediğimi düşünüyor sanırım. teorik olarak evet. kendimi buna hazır hissetmiyorum. pratikte... buna değinmeyelim. *

ayrıca 4 kadını birden nasıl kandıracağım hakkında hiçbir fikrim yok. taktik istiyorum kendisinden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.