güzin abla

--- alıntı ---

sevgili güzin abla,
ben 17 yaşında güzel bir kızım. bir süredir chatte tanıştığım hakan ile konuşuyoruz. hakan çok iyi çocuk. hatta beni ailesi ile bile tanışmaya çağırdı. ama evde kimse yoktu, "şimdi gelirler birer kola içelim" dedi. kolalarımızı içerken hakan birden uyudu kaldı.
guzin abla, acaba sevdiğim cocuk hasta mi?

cevap: kızım, anan seni kadir gecesi doğurmuş.

--- alıntı ---
devamını gör...
"bana ilgi duyan o iş arkadaşım kürdistan ütopyasını destekliyor. ben de yarı kürt yarı türküm. ama görüşlerimde ağır basan yanım türklük. ben çözümün türkiye cumhuriyeti sınırları içinde gerçekleşeceğine inanıyorum. bu nedenle ona karşı nasıl davranacağımı şaşırmış haldeyim." şeklinde dert yanılan ablamız. siyasete girmese iyiydi.
devamını gör...
sevgili guzin abla.
1) adim cemalettin.
2) 29 yasindayim.
3) ailem beni zorla kuran kursuna gonderiyor ve bana turban taktiriyor.
4) gecen gun sakal trasi olmak icin bizim berber bekir abi'ye giderken turbanimi takmayi unutunca abim yuzume kezzap doktu.
5) senden ricam bir darbe icin elverisli bir ortam yaratman.
arz ederim.
cemalettin
devamını gör...
güzin abla isimli köşŸesi ile ünlü olmuşŸ köşŸe yazarı. asıl adı güzin sayar. yıllarca binlerce insanın sorunlarını gazete köşŸesine aktardı. bu insanlar hayal ürünü mü hep merak edildi. evden kaçanlar, liseli aşŸkını unutmayanlar, komşŸu kızına kapılanlar, kocasını aldatanlar mı dersin her telden bir derman arayan vardı. 1998 yılında sağŸlık sorunları nedeniyle köşŸesini, kızı feyza algan'a bıraktı. 16 temmuz 2006 günü de vefat etti. Allah taksiratını affetsin diyelim.
devamını gör...
kendimi hergün bu kadın gibi hissediyorum.
ben bu çevrenin güzini miyim diye soruyorum kendime.

birisi eğitim hayatıyla ilgili kararlar alırken.
öteki yeni sevgilisiyle ilgili kafasına takılan şeylerde.
bir diğeri çok bunaldım türev rehbere baktım arayacak bir seni buldum...

ben, dertler derya olmuş derken; bu insanlar neden ha ?
neden ben biraz anlatsana ?
devamını gör...
bazılarının hayali bazılarının ise gerçek olduğuna inandığım bir çok insanın derdine ortak olan eski ve ünlü bir köşe yazarı. asıl önemli soru neden ünlü olduğudur? çünkü öncelikle dedikoduyu seviyoruz. köşesindeki dertleri okumayı ve dedikodusunu yapmayı sevdik. peşi sırada gizliden gizliye herkese açamayacağımız dertlerimizi acaba güzin ablaya yazsak mı diye de düşündük...
devamını gör...
sevgili güzün abla,
zurnanın zırt dediği günlerde, kafamda deli sorularla, 2 okul, yüksek, ingilizce, çeşitli görevlendirmelerle, ve hepsinin bu hafta sonuna gelmişken, ben hayatımda böyle yığın (otomatik düzeltme ne güzel bir karşılık buldu bu 'yogunluga') bir zaman yaşamamıştım.
memnunum fakat elhamdulillah.
durursam düşünürüm, düşünürsem halimi fark eder, düşerim.
fakat güzin abla, kendimi 27 sanıyor, son 2 yıl nasıl geçti, anlayamıyorum.

sevgiler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.