galatasaray

#spor 

bugünlerde beni üzen ama zamanında çokça sevindirdiği için 'canı sağolsun' dememe yol açan asil takımım.
devamını gör...
küme düşmesini canı gönülden beklediğimiz takım.


not: küme düşmeyeceğini biliyoruz herhalde ama söz konusu galatasaray olunca
hevesi yüksek puanı alçak tutmak âlidir. *
devamını gör...
her çıkışın bir inişi vardır sözünün en iyi kanıtı olan futbol takımı. sevdamdır ayrıca. hiçbir başarıya imza atamamış diğer takımların taraftarları tarafından bugünlerde şamar oğlanına çevrilmiştir. lakin bilmezler ki biz zirveyi gördük onlar ise yıllardır yerlerinde sayıyorlar. bilmiyorlar ki bu başarısızlık günlerinde bile teselli bulabileceğimiz başarılarımız var. galatasaray'ın bugün içinde bulunduğu durum, kendi takımlarının başına geldiğinde onlar neye tutunarak ayakta kalacaklar merak ediyorum.
devamını gör...
2000'lerdeki muhteşem döneminde takır takır kupaları kaldırdıktan sonra koleksiyon minvalinde kupalarda parmağı olan kadronun resimlerinin olduğu madeni paralar basılmıştı..yanlış hatırlamıyorsam bir tarafında futbolcunun resmi oluyordu diğer tarafta ne vardı hatırlamıyorum..2 adet vardı bende bunlardan vedat inceefe ve georghe hagi'nin resimlerinin basılı olduğu şimdi kimbilir nerde bilmiyorum ama çok güzel paralardı..
devamını gör...
bundan tam 11 yıl önce tarih yazarak uefa kupasını kazamış türkiye'nin en başarılı spor kulübü.
devamını gör...
2010-2011 sezonu:

galibiyet: 14
beraberlik: 4
mağlubiyet: 16

attığı gol: 41
yediği gol: 46
devamını gör...
tarihi başarılarla dolu takım. ama ne yazık ki şu an oldukça rezil bir durumda. bunların sebebi futbolcular ve yönetim. sebepler arasında teknik direktör saymadım. çünkü futbolcular sorunlu olduğunda, takım içinde birlik ve beraberlik olmayınca teknik direktör bir şey yapamaz. bunun en büyük örneğini galatasaray'da gördük işte. galatasaray bu sezon kaç teknik direktör değiştirdi: üç. başarı değişti mi? hayır. çünkü yönetim ve futbolcular değişmedi.

galatasaray yeni sezona yeni bir yönetim ve yeni bir teknik direktörle girecek. inşallah yeni futbolcularla da girer. yani galatasaray'a ıslahat değil inkılap lazım.
devamını gör...
2010-2011 sezonunda taraftarlarına "bu kadroyla, biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü bu" mesajını vermiş takımdır.
devamını gör...
bu sene hayal kırıklığına uğratmış sevgili takımım. canı sağolsun gene de. vakt -i zamanında çok şampiyon olmuştur. bir müddet idare eder bizi.
devamını gör...
zapata ile yollarını ayırmış

semih şentürk ile anlaşma sağlandığı ve belçika maçından sonra imzaların atılacağı söyleniyormuş

didier drogba hayali chelsea'nin drogba ile 1 senelik daha sözleşme yapmak istemesi üzerine suya düşmüş gibi duruyormuş

batuhan karadeniz'le 5 senelik sözleşme imzalanmış

cogitosozluk spor servisi bildirdi
devamını gör...
uzun süre topladığı parasıyla yıllardır hayalini kurduğu kombineyi alıp gittiği hiç bir maçtan zevk almayan kişinin tuttuğu takımdır
devamını gör...
galatasaray cafecrown şu an fenerbahçe ülker ile çekişmeli bir basket maçı oynuyor.

bu arada, cafecrown da ülkerin bir ürünü değil miydi? her seferindebu espiriyi yapıp gülüyorum ikisi karşı karşıya gelince..
devamını gör...
bu seneki transfer politikası belli oldu. müthiş isimlerle anlaştık deyip gerçekte anlaşılan tırttan ismin yanına iki üç afilli dünya yıldızı ekleniyor. o yıldızların yanında 'neden olmasın' denilen 'transferin esas oğlanı' ustaca yerleştiriliyor. sonrasında 'müthiş' isimlerde pürüzler çıkıyor. sıradan adam renklere bağlanıyor. güzel bir psikolojik ataktır bu. transfer olmasa da en azından taraftarın zihnine yapılan bu hareket başarılı.
devamını gör...
başkanı, kulübün maddi açıdan zor durumda olduğunu söylüyor. bir yandan da 15 milyon yuro futbolcuya verilecek para artı bonservis ücreti ile diego forlan'ı, aşağı yukarı ona yakın bir maliyetle jose antonio reyes'i transfer etmeye çalışıyor.

sanki bir terslik var bu işte.
devamını gör...
''106 senelik muhteşem tarihi, kimsenin yanına bile yaklaşamadığı sayısız başarıları... müzesinde rakiplerinin iki katı kupası olan, türk sporunda ilk ve teklerin takımı. varolduğundan beri türk olmayan takımları en çok yenen türk takımı. ülkesinin medarı iftiharı, uefa ve süper kupa sahibi. dünyanın en büyük taraftarı oluşumu ultraslan’ın gururu. 1481'den beri kültürün simgesi, 1905'ten beri sporun beşiği. anlı şanlı, şerefli galatasaray. en kötü gün bugünse bugün daha yüksek sesle; galatasaray.''
devamını gör...
bu yazın transfer beceriksizi.

beklentileri yükseltip, insanları umutlandırmak ve sonra hayal kırıklığına uğratmak şeklinde bir yöntem izliyorlar manzaraya bakılırsa.
devamını gör...
luis fabiano ile görüşmelere başladığını borsaya bildirdi dün. zaten gerekli gereksiz her şeyi borsaya bildirme konusunda pek bir hevesliler.

akabinde,oyuncunun kulübü sao paulo fc, resmi sitesinden açıklama yapıp kendilerinin bu durumdan haberi olmadığını, sözleşmesi devam eden bir oyuncuyla kulübünden habersiz görüşmenin fifa kurallarına göre suç olduğunu belirtiyor.

bu kadarını sadri şener bile yapmaz valla!
devamını gör...
fenerbahçe'nin bank asya 1. lig'e düşürülmesi halinde bile geleneği bozmayarak türkiye kupası'nda eşleşerek önümüzdeki sezon da yeneceği tanım.

herkes fenerbahçe'mize sarıyor, ben de bunlara sarayım dedim.
devamını gör...
futboldaki temizlik operasyonu ile birlikte mali hesapları incelenecek ve muhtemelen milyonlarca dolar ceza yiyecek kulüp.
devamını gör...
şike soruşturması ile ilgili olarak konuştu başkan ünal aysal. iyi niyet ifade eden sözler söyledi. ayrıca, fenerbahçe'nin hassasiyetleri doğrultusunda, galatasaray'a ait yayın organlarında bu mevzu ile ilgili haber yapılmayacağını da söyledi.

süper hareket, helal olsun.
devamını gör...
her türlü manada türkiye'nin en büyük ve de neredeyse tek avrupai takımdır, lakin bunu adında taşıdığı harflerde göstermektedir, mesela diğerleri gibi "ç, ğ, ı, ö, ş, ü" gibi yumuşak harfler taşımamaktadır.

tabiki övünülecek bir şey değildir bu, maksat sadece taraftarlık örneği gösterip rakip takım taraftarlarındaki yaratıcılığı artırma gayretidir.*
devamını gör...
duruşuyla niçe'nin bir sözünü hatırlatan takımımızdır;

"insanlar yükselmek için yükseklere bakar, ben ise aşağıya bakarım çünkü zaten yükselmişim!"
devamını gör...
bu yıl lige daha ciddi hazırlık maçlarıyla hazırlanan takım.

son 5-6 yıldır bilmem nerenin kasabasını 17-0 almanya 6. lig takımlarından bilmem hangisini 9-0 yenerek lige hazırlanıyordu. * *
insan utanır yeminle ya la. Allahtan bu yıl real madrid, liverpool fc, inter milan gibi üst düzey takımlarla maç yapıyor.
devamını gör...
valla tebrik ediyorum. arda turan'ı 12 milyon yuroya kakala.. pardon satmışlar bize. *

buldu enayiyi kazıklar tabi adam.
devamını gör...
yönetiminin kararlı ve ısrarlı tutumu sonuç verdi nihayet.

aylardır gerçekleştirmeye uğraştıkları arda-reyes-forlan hücum hattı nihayet dün itibariyle gerçek oldu. *
devamını gör...
hiçbir yabancı futbolcusu küme düşme endişesiyle başka takımlara transfer olma düşüncesinde değildir.

ama arda'yı kaybetti yazık ki.. hem de galatasaray'da kalsa alacağı ücretten daha düşük bir yıllık ücretin altına imza attı arda turan. gidene kal denilmiyor.
devamını gör...
teknik direktörü tutuklu değildir.

birden öylesine aklıma geldi. yoksa birisi beşiktaş'tan bahsetmiş filan değil.
devamını gör...
15 ağustos'ta türkiye futbol federasyonu'nun şike soruşturması kararıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır..


"tff nin 15 ağustos 2011 tarihli bildirisi ile, kamuoyunun tff tarafından atılması beklenen adımları yargı sürecinin bazı aşamalarına endekslemesi ve ortaya çıkan yeni belirsizlik önümüzdeki günlerde telafisi daha ağır ve önemli uygulama zorluklarına yol açabilecek olup 12 temmuz 2011 de web sitemizden yapmış olduğumuz açıklamada belirttiğimiz kaygılarımızı teyid eder niteliktedir.

umarız bu gelişme kulüplerimizi taşıyamayacağı yeni yükler altına sokmaz"
devamını gör...
bazen düşünmüyor değilim, acaba paramız olsaydı biz de şike yapar mıydık?*

devamını gör...
özetle eğer sizin vermediğiniz, veremediğiniz yahut vermeyi ertelediğiniz kararı uefa verir de tüm türk takımlarını bir kaç sene avrupa kupalarından men ederlerse bunun hesabını sorarız demiş, olası ligten düşürme cezası durumunda naklen yayın gelirlerinden olacak pek çok anadolu takımının gıkını çıkarmadığı bu günlerde yine üzerine düşeni yapmıştır.
devamını gör...
şu ana kadar izlediğimiz takımlar içinde, lige en hazır ve en iyi durumda olanı gibi görünüyor.
devamını gör...
lucas podolski ile anlaşmış kulüptür. hayırlı olur umarım 8.5 milyon avroluk hayır varsa tabii. 3.5. de maaş..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.