galip öztürk

--- alıntı ---

beyoğlu'da 16 yıl önce kuvvet köseoğlu'un öldürülmesine azmettirdiği iddiasıyla yargılanan metro turizm'in sahibi iş adamı galip öztürk, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

istanbul 19. ağır ceza mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık kudret okumuş ile başka suçtan tutuklu galip öztürk, yakup yazıcı ve cengiz kaya ile tutuksuz sanık ali odabaş katıldı.

duruşmada söz alan galip öztürk, suçlamaları kabul etmeyerek, cinayetle alakasının olmadığını, hemşehrisi olan gürkan ateşli'nin kendisine duyduğu husumet nedeniyle hakkında böyle bir dava açıldığını iddia etti.

beraatini talep eden galip öztürk, ''istanbul 23. ağır ceza mahkemesi'nde, 17 zorlama ve düzmece eylemle hakkımda dava açıldı. 17 eylemden de beraat edeceğime inanıyorum. insan eğitimine ve bu memlekete hizmet etmeye kendini adamış bir adamım. cinayetten ve çıkar amaçlı suç örgütünden mahkemede bulunmaktan utanç duyuyorum'' dedi.

diğer sanıklar da haklarındaki iddiaları kabul etmeyerek, beraatlerini talep etti.

mahkemede son sözleri sorulan galip öztürk, kuvvet köseoğlu'nun öldürülmesine azmettirdiği gerekçesiyle 13 yıldır yargılandığı davanın eski savcısı yavuz özeren'in, 23. ağır ceza mahkemesi'nde görülen ve kendisinin lideri olduğu iddia edilen çete davasında sanık olarak yer aldığını belirterek, ''yavuz özeren bu mahkemede savcı olduğunda kendisini tanımıyordum. emekli olduktan bir yıl sonra tanıdım. 2,5 yıl sonra da şirketimde işe başladı. yaklaşık 17 ay çalıştı. rezil oldu adam. geçen beni ziyarete geldi. ağlıyordu. bir hukuk adamına böyle bir utanç yaşattığım için üzgünüm. bu davaya beni bulaştıranları Allah'a havale ediyorum. benim üzerimden çıkar amacı gütmek isteyen insanların bunda rolü çok olmuştur. vicdanen rahatım'' diye konuştu.

öztürk'e iyi hal indirimimahkeme heyeti, galip öztürk'ü, kuvvet köseoğlu'nun öldürülmesine azmettirme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. heyet, mahkemedeki iyi halini dikkate alarak cezayı müebbet hapse çevirdi.

sanık galip öztürk'ün başka bir dava kapsamında tutuklu olması nedeniyle yeniden tutuklanmasına yer olmadığına karar veren mahkeme heyeti, öztürk hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu.

kuvvet köseoğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık kudret okumuş da müebbet hapis cezasına çarptırıldı. cinayete yardım ettiği iddia edilen yakup yazıcı da 12 yıl 6 ay hapis cezası aldı. mahkeme heyeti, diğer 4 sanık hakkında ise yeterli delil elde edilemediğinden beraat kararı verdi.

--- alıntı ---
devamını gör...
Allah kurtarsın. *

--- alıntı ---
çete davasında savcı mütalaasını verdi. mütalaada galip öztürk’ün 9 suçtan 26 yıldan 75 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenildi.
güncelleme:05 şubat 2013 16:45

iş adamı galip öztürk'ün de aralarında bulunduğu 70 sanığın yargılandığı "suç örgütü" davasında duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. çağlayan’daki istanbul adalet sarayı’ndaki istanbul 23. ağır ceza mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar galip öztürk, cengiz kaya ve erdem yücel ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

galip öztürk’e 75 yil istemi

duruşmada savcı fuzuli aydoğdu esas hakkındaki görüşünü açıkladı. savcı, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yetkili olmadığı iş için yarar sağlama, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, rüşvet, ihaleye fesat karıştırmak, hakkı olmayan yere tecavüz, yağma, tehdit, gizliliğin ihlali" suçlarından 26 yıldan 75 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
--- alıntı ---

devamını gör...

şöyle bir açıklama yapmış: cemaate her türlü işleri için, üniversite, yardım, şu, bu... toplam 30-35 milyon tl tutarında yardım ettim. yine de edecektim. ama son 2.5 milyonluk tutar için makbuz istedim. ve içeri atıldım!
devamını gör...
--- alıntı ---

''şantaj yaptilar''
yaptığı yardımlar karşılığında makbuz isteyince başına gelmedik kalmayan öztürk şunları söyledi: "hiçbir makbuz, fatura vermiyorlardı. bundan rahatsız oluyordum. o günlerde metro holding'in ceo'su olan ömer bilgiseven beni ergun hoca diye bir arkadaşla tanıştırdı. ona, samsun'da da bir hayır yaptığımı zannettiğimi ama bu para gerçekten orayı mı harcandı, başka yere mi gitti emin olmadığımı, bana hiçbir belge sunmadıklarını söyledim. işte o an, yıllardır bunların 'paralel polisleri'nin benimle ilgili yaptığı çalışmayı getirip önüme koydular. şantaj yaptılar. 2011 yılının eylül-ekim aylarında, istinye'deki bölge hocaları ergun geldi bana. para istedi. en son 2 milyon 750 bin liraya kadar düştüler. bense bu parayı fatura, makbuz almadan vermeyeceğimi söyledim."

''14 ay hapis yattim''
her seferinde başka bir istekle geldiler. açıktan istedikleri 2 milyon 750 bin tl'yi vermeyi reddedince, hakkımda bir "iftiraname" hazırlayıp beni hapse attılar, 14 ay hapis yattım. ticari ilişkilerimi bozdular, 200 milyon dolar zarar ettim. çok agresif talepleri oluyordu artık.

''biz bu algiyi kaldiririz dediler''
böyle bir dönemde, samsun'da canik başarı üniversitesi'ni yaptım. okula yardım talebi, cemaatin samsun sorumlusundan geldi. "polisleriniz benim üzerimde kara oyunlar oynuyor. çevreye kötü algı yaratıyorlar. ben size yıllardır yardım ediyorum. buna rağmen bunu yapmaya devam ediyorsunuz" dedim. "böyle bir şey olamaz. biz bu algıyı kaldırırız" dediler. ben yine hayır için bunlara yardım yapmaya devam ettim. samsun'daki canik başar üniversitesi'ne 4 milyon 650 bin tl nakit para verdim. o okulun kaba inşaatının tamamını ben üstlendim.

''hayir deyince dosya geldi''
bu para isteme trafiği 6 ay sürdü. "makbuzsuz vermem" deyince mimar sezgin yılmaz bana, organize suçlar şubesi'ndeki dosyamdan bahsetti. "dosyaları devreye sokarız. arkadaşları durduramıyoruz" dedi. amerika'da çocukluk arkadaşım var; ismail tüysüz, orlando'da yaşıyor. beni aradı. pensilvanya'dan gelen bir arkadaşının, parayı vermediğim için bana operasyon yapılacağını söylediğini anlattı. başka bir arkadaşım da "bunlar senin başına çorap örecek, kaç" dedi.

''11 gün sonra tutuklandim''
25 şubat. yani 11 gün sonra bir cumartesi. kahvaltımı yaptım. polonezköy'e gelirken önümü kesti polisler. "yurtdışına kaçıyordu" diye beni gözaltına aldılar. şubeye gittiğimde, borsa manipülasyonu yapmak iddiasıyla gözaltına alındım.

yalan ifade
cezaevinde yatan, hayatımda iki defa gördüğüm hurşit yavaş isimli bir şahıstan benim aleyhimde ifade alıyorlar. benim zenginliğimin nerden geldiğini, kazancımın nerden geldiğini söyletiyorlar. aleyhimde konuşursa kendisine yardımcı olacaklarını, tahliyesini sağlayacaklarını söylüyorlar.

başkasinin silahindan 24 ay
emekli yarbay mehmet tekin şirketimizin koruma müdürü. o gün bindiğim arabada, ruhsatlı beylik silahını unutmuş. elimle hiç tutmadığım bir silah. bu 19 tane eylemi, terör mahkemesine götüren özel yetkili savcımız muammer akkaş, bu silahı beykoz adliyesi'ne gönderdi. bu silahtan 24 ay ceza verdiler bana.

''bir şekilde paranizi aliyorlar''
"bir şekilde para sızdırıyorlar sizden. okul parası ödemezseniz, kurban parasıyla geliyorlar, çocuğunuzun velisi diye geliyorlar. ufak ufak almaya başlıyorlar. her şekilde her ortamda ve her kılıkta olabiliyorlar. çok iyi kamufle oluyorlar ve çok dikkat edilmesi gereken bir süreçteyiz."

girmediği ihaleden ceza
"sonradan başka suçlar çıkarmaya başladılar. 19 ayrı eylem, borsa hariç. bu 19 eylemin 16'sından beraat ettim. ceza aldığım eylemlerden biri, grup şirketlerimizden birinin bolu'da otogar ihalesine girmemesiyle ilgili. girmediğim ihaleden ceza aldım yani."

''herkes onlar için şüphelidir''
"hizmet dışında kalan herkes, onlar için 'şüpheli' kişidir. hele hele eğer onlar için kötüyseniz, ağzınızla kuş tutsanız, her şeyiniz düzgün olsa, yapacağınız hiçbir şey yok. onların kara listesindesiniz artık."

öztürk'e abd'den doğrulama geldi
amerika'da yaşayan otomobil galerisi sahibi ismail tüysüz, kendisine galip öztürk ile ilgili haberin pensilvanya'ya yakın isimlerden biri olan abdülselam ergin çolak'tan geldiğini açıkladı. ismail tüysüz, çolak'ın kendisine, "galip abiyi tutuklayacaklar kaçsın" dediğini aktardı.

habervaktim
--- alıntı ---
devamını gör...
suat kılıç'ın ortağı olduğu çok dillendiriliyordu bi dönem. neyse metro turizmin sahibi. mafya olduğunu memlekette bilmeyen yok ama havuz medyası cemaat mağduru olarak göstermekte bu adamı. hll spr dwm qanqa aynn dwm.
devamını gör...
yıllarca uyuşturucu ticareti yapıyor diye otobüsüne binmediğim adam. meğer asıl mesele gülen cemaatine himmet etmemesiymiş. adamı hapisten çıkarmak için bile milyonlarca dolar rüşvet istemiş haysiyetsizler.
devamını gör...
memleketteki malların bilincinde olan ya da en azından yeni farkına varan bir diğer üstün zekalı insan..

adama bak o kadar masum ki kıyamam.. yıllarca cemaate yardım etmiş, en son yardım karşılığı makbuz istemiş hapse atılmış.. bi de normalde hiiiiiç alakası olmayan bir silah ne hikmetse o gün arabasında unutulmuş, o silahtan dolayı da 24 ay ceza almış..

en temiz haliyle özetlemek gerekirse diyor ki türkiye cumhuriyeti topraklarında hiçbir illegal işim olmadı, hatta ve hatta o kadar dindarım ki herkesi kendim gibi biliyorum yıllarca müslüman bunlar diye yardım ettim sorgusuz sualsiz o kadar da saf temiz müslümanım ama tufaya geldim, getirildim, bi de talihsizlik işte silahı arabada unutmuşlar hay Allah..

buna inanan adama yemin ediyorum Allah günah yazar, ben sana beyin verdim düşünmen için sen gittin neticemle o işi görürüm ben dedin diye.. isyana girer yapmayınız istirham ediyorum..
devamını gör...
dün akşam sevilay adlı kadının programına çıkıp cemaatin kendine yaptıklarını anlattı.

satır aralarında hayır hasenat için harcadığı paraların kaçyüzmilyondolar olduğunu ben sayamadım.

demek ki iyi kazanıyor.

şaşırdım, para bu kadar kolay kazanılabilen bişey demek ki anasını satim.
devamını gör...
sahibi olduğu turizm şirketi yüzünden 10 senede 1600 kili ölmüş. ama halen cemaat diyor, kaza ve kadere imanı öğrenmeliymiş cemaat. ölümlü son kazadan sonra söylediği bu. pişkin herif. seni bu kadar cesaretlendirenler utansın, haysiyetsiz.
devamını gör...
van et'in alımından sonra borsada gerçekleştirilen spekülasyonlar nedeniyle kısa bir süre önce spk tarafından gerçekleştirtilen operasyonla gözaltına alınan kişi.
devamını gör...
internette hakkında bir çok iddia var. otogarda bir çay ocağı işletmekten bugünlere geldiği, gelirken de legal yollardan gelmediği, mafya olduğu ya da arkasında mafyanın desteği olduğu iddia edilmektedir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.