Gece balkonda oturmak

1 /
Bahar ayları hele de yağmur yağan geceler balkonda vakit geçirmek için açık ara en kral zaman dilimleridir.

Yazın buz gibi karpuz, tuzlu dakota veya bilimum yaz meyvesiyle ve inceden açılmış radyo (kendi hazırladığın liste değil bak altını çiziyorum, radyo) ile gün doğasıya kadar tadı çıkarılır.

Kışın sıkıntı! Yav zaten bir tek sigaradan sigaraya çıktığımız oluyor, onda da soğuktan böbreği dışarıda bırakıp geliyoruz.

Bahar iyi.

Sar Ahmet Abi'ne oradan bir yağmurlu bahar gecesi!
Oturmak paklamadığı için Direkt balkonda uyumak şeklinde gerçekleştirdiğim eylem. İçimdeki urfalıyı serbest bırakmış durumdayım.
Yaz gelince kaçınılmayacak aktivitelerden. Hele de tvniz bozuksa. Kafa rahat. Ne ülke gündemi nede diziler. Cehalet erdemmiş hakkaten. Balkon gibi önemli bir yer varken helede bir yaz gecesiyse evde oturmak niye. Tabi balkonunuz benimki gibi yaz kış uçuyorsa evde de oturabilirsiniz.
Son zamanlarda çok sık yaptığım aktivite. Müzik açıyorum kısık seste. Çay alıyorum ve düşünüyorum. Dalıyorum bir yerlere. Hiçbir yere varamıyorum. Ama iyi geliyor balkon.
Şehir sosyetelerinin dar alana sıkıştığı pozisyon.

Şu an hava püfür püfür esiyor ve istediğim yerde uyuyabilirim. Baraj, çay, dere kenarı ya da yüksek rakımlı yayla...

Siz de birbirinizin üstüne tavuk gibi pineklenin balkonlara. Neymiş?

Şeerliymiş!
Şu an önümde ışıl ışıl parlayan kocaman ay'a bakarak yaptığım aktivite. Sessiz sedasız birçok şeyi sorguluyorum. Henüz bir sonuç alamadım ama gecenin ilerleyen saatlerinde beyaz duman çıkması ümidim var. Ara sıra üzerime sebepsiz bir hüzün çöküyor olsa bile oldukça keyif alarak yaptığım bir aktivite. İnsanın bazen kendisini dinlemesi gerekiyor.