gece denize girmek

1 /
tırsa tırsa yaptığım eylem, zamanında.

tabii ki bir hatun uğruna.

sırtıma çıkan ve elimle aldığım avucum kadar şeyin bir yengeç olduğuna inanırım hala. hatun da yüz vermemişti bana.

*

lose - lose yani.
her zaman korkunçlu bulduğum bugün denediğim olay. korkunç olduğu kadar keyifliydi de. korktuğum şeylere karşı artık tavrım şu: "beni öldürür mü? hayır. öyleyse dene." çıkarken yağmur yağdı, bir de yağmurda yürüyüş yaptım. şu an pamuk gibiyim sözlük. insan bazen yaşadığını hissetmeye ihtiyaç duyuyor.
denize şiirler yazmış, dalgasını saatlerce izlemiş biri olarak gece denize girdim, evet. Üstelik kıyısında gezerken kıyafetlerimle, apansız bir kararla yaptım bunu. Gördüm ki, denizin tadı gece bile çok mavi...
denize olan aşkıma rağmen şimdiye kadar hiç cesaret edemediğim muhtemelen bundan sonra da edemeyeceğim eylem. kapkaranlık bir su sözlük, düşünebiliyor musun? dünya yeterince yutuyor bizi. bir de böylesi bir düşünceyi mi sokalım kafamıza? ya yengeç gelirse?*:)
Her gece yaptığım eylem. Ama azıcık açılıp ayağını bir şeyin ısırdığını hissettiğin andaki kulaçı jetskiyle kovalasalar atamazsın. Ciddiyim bir keresinde Güllük'te benim kadar kofano görmüştüm, o gün bugündür şortumda çakısız yüzmüyorum.