Gelinin kız arkadaşları

1 /
Bunlar olaya gereğinden fazla dahil oluyor. Flört aşamasından gerdeğe kadar olan süre aralığında hep var olan bu sevimsiz güruhun ne sebeple bu kadar olayın içinde olduğu henüz bilinmiyor. Altınların geline ait olduğu yönünde çığırtkanlık yapanı gördüm ben. Evet, düğün günü.
diğer adı "damadın can düşmanı" olan kişilerdir. "arkadaşımızın iyiliğini düşünüyoruz" diyerekten gereksiz yere ortalığı karıştırırlar hep. yok şunu yap, yok bunu iste, yok şöyle de falan derken gelini iyice dolduruşa getirip en başında evliliğin temeline dinamiti yerleştirirler. tabi aynısı erkek tarafında da var ama erkeklerin bunları o kadar taktığını görmedim pek.
gelin olacak olgunluğa erişmiş olarak kabul edilen bayan kişisine zorla akıl verip zincire vurmayarak yeri geldi mi kendisiyle sevinip kendisiyle üzülen ancak gelin kaynana misali damatla yıldızları barışmayan sevimsizler olarak nitelenen güruh.

olgunluk diyorum yalnız, her iki taraf için de ergenliğini tamamlamış demek hani, kendi kararlarını alabilen yani, öyle..
+1 katyon yükümle aralarına katıldığım iyon topluluğu.
çok ezmeyin la bizi. aramızda ortamı toparlayıcı, aksiliklere çözüm getiren modellerimiz de var. herkes kendi evde kalmışlığının hıncını arkadaşının mutlu gününden çıkaracak diye bir kaide yok ya...
arkadaşımın sözünde ispanyol paça bluzla haşladığım içli köfteleri bir ben bilirim bir de yiyen misafirler...
antepli ustalar gibi tepsiden baklava kazıyıp servis yaptı bu kraliçe! normalde sorsalar cildimin hassaslığından kağıt bardakta çay bile tutamam ama insanın arkadaşı olunca işler değişiyor.
çok da gömmeyin yani...
gelinin arkadaşları neyse gelin de tam olarak odur bu sebeple arkadaşlarını beğenmeyen damat beyler hangi akla hizmet evlilik yolunu tamamına erdirme cesaretini kendilerinde bulabiliyorlar anlamış değilim. biz evlenelim nasıl olsa eskisi gibi görüşmez diye düşündüklerine yemin edebilirim ama ispatlayamam da o işler hiç öyle olmuyor işte.*