genelev

başbakan'lığa bağlı olarak çalışan ve çalışanların başbakan'lık kokartına sahip olduğu evlerdir.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan'nın istanbul büyük şehir belediye başkan' ı iken kapatmaya teşebbüs ettiği ancak başbakanlığa takıldığı için

kapatamadığı lakin başbakan olduktan sonra kapatmadığı evlerdir.

Allah adamı böyle imtehan eder işte !.
devamını gör...
insanlar fiziksel olarak evliliğe 15-16 yaşlarında hazır oluyorlar. sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak hazır olmak bundan 10-12 yıl sonrasına tekabül ediyor.

yani insanların cinsel istekleri başladıktan 10-12 yıl sonra bunu toplumun izin verdiği şekilde giderebilecek hale geliyorlar. o zaman aklımıza bir soru takılıyor. bu adamlar 10-12 yıl öyle azgın azgın bekleyecekler mi? zaten çevrede cinsel anlamda bir bombardıman var. tvler, reklam panoları, sokaklar, her yer çıplak karı dolu.

tamam genelevin yaptığı iş ahlaki değil iyi de değil ama onun yamadığ deliği kapatacak başka bir çözüm yolu şimdilik yok.
devamını gör...
ne dini açıdan uygundur ne de ahlak açısından lakin bir durum vardır bu da göz ardı edilmemelidir. bir işçi düşünün başka bir kasaba dan şehir den gelmiş kimse kendini adeletin en üst basamağında ki din savcısı yapmasın ne hayatlar var.. bu insanların temel ihtiyaçları var yemek,su barınma ve bunlardan bir tanesi cinselliktir bize kaba gelse de kabullenemesekte. elbette zor bir durum ama insanın belirli dönemler de yaşadığı zorluklardan bir tanesi zaten bu yüzden evlatlarınızı evlendirin yuva kursunlar cümleleri yer alır. bunun altında sadece vatana millete hayır olsun yoktur. daha fazla edepsizliğe ve ahlaksızlığa düşmesinler diye. kötü yollara baş göstermesinler diye. siz devlet olarak yapmazsınız buna müsama göstermeseniz herkes bir yolunu bulur. yol kenarında telekızla vesaire. lakin kontrolsüz olmasından kat ve kat iyidir. sonuçta bu sektör vardı var olmaya da devam edecek. topluma ters düşse de düşmese de hayatın bazı realiteleri vardır ve de bunlardan bir tanesi budur.

bizlerin yapabileceği en güzel katkı genç yaşta bu yola düşme eğilimli gençlerimizi kenara çekip konuşmak. 18 yaş altı bu hususta işlevsellik kazanmış insanları gerekli yerlere bildirmek. en azından sokakta arsızlaşmış tecavüze kalkanlarla aralarında ince bir çizgi olur. yoksa lanetlenmiş bir hususa hoş görü değildir bu. bazen empati yapmak lazım neden var? neden?
devamını gör...
kadın pazarı.

bir film hatırlıyorum. melina mercouri.
pazarları asla.
hayat ironidir.
devamını gör...
hiçbir şekilde savunulamayacak rezilik evleridir. tüm savunmalarda argüman olarak maslow ya da freud'un tezleri temel alınıyor ve cinselliğin fizyolojik bir ihtiyaç olduğu dile getiriliyor. cinselliğin fizyolojik ihtiyaç olan tarafı boşalmadan başka bir şey değildir ve bunun mutlaka cinsel ilişki ile giderimesi şart değildir. cinselliğin psikolojik olarak ihtiyaç kısmı ise alınan hazdır ki bu durum için cinsel ilişki gerekir. yani cinsel ilişki diye bir ihtiyaç yoktur beynin haz almaya olan ihtiyacı vardır. hayvani hazların en büyüğü olan cinsel ilişki zevk alma ihtiyacını en kısa yoldan halletmenin yoludur. her insan az biraz hedonisttir. hiçbir şekilde eğlenemeyen insan ruhsal olarak sağlıklı olamaz. burada çözüm haz almaktan kaçmak değil,haz alma ihtiyacını ahlaka uygun bir şekilde doyurmaktır. burada şu soruları sormak gerekir: "cinsellik hayattaki en büyük haz olmak zorunda mıdır? hayvani zevkler dışında daha insani,daha süperego kaynaklı zevklere yönelemez miyiz? "an intellectual is a person who has discovered something more interesting than sex."demiş aldous huxley. bence bu güzel aforizma üzerinde düşünmeliyiz.
devamını gör...
dünya'nın en gereksiz yerleri sıralamasında 1 numarayı oynamaktadır. erkek milletinin iradesizliğinin göstergesidir.*
devamını gör...
sırf merak üzere bir defaya mahsus gittiğim (gezdiğim ) ev(ler). acıdım ve üzüldüm.nenem yaşında ki kadınlar sağa sola serpiştirilmiş pirinç taneleri gibi kendilerine güvercin arıyor.kimi üzgün, bezgin,kimi çaresiz,kimi mutlu,kimi sahte gülücükler vs. fabrikatör olsam her birini işe alır geçimlerini sağlamaları için yardımcı olurdum fakat fabrikayı geçtim nüfus patlamasından ötürü yaşayacağım korku daha ağır bastı ve vazgeçtim.allah her birine yardım etsin.elbet isteyerek ve severek yapan azgın kokanalar vardır fakat geneli itibari ile kimse yem olmayı istemez.aslında bir gün ziyaretlerine gitmek lazım.mesela hayat hikayelerini dinlemek,varsa sıkıntılarına yardımcı olmak.ama ''pezevenk''ler buna müsaade edermi bilmiyorum.lakin sözlük böyle bir çalışma başlatırsa hoş ve renkli olur.
devamını gör...
çok acıdır orada olmak. oradaki zavallılara da oraya müptela olanlara da mevlâm affumağfiret nasip eylesin. Allah ıslah etsin ve tez vakitte tüm günah çukurlarını kapatsın.

--- alıntı ---

bandırmalı ali efendi (ks) zaman zaman elinde birkaç paket tatlı kutusuyla meyhaneye gider, sarhoşların masasına oturur, ayran içerek onlara eşlik eder, yeri geldikçe çok ince metodlarla onları hak yola davet ederdi. bir çok bandırma’lı, bu şekilde içkiyi bırakmış, sonsuzluk kervanına katılmışlardı. sofradan ayrılmazdan evvel tatlı paketlerini sarhoşlara verir, “aman kardeşim, bunu yengeye götür, özür dile, gönlünü al, seni hırpalamasın” derdi. zaman zaman, özellikle bayram ve kandil gecelerinde yanında kandil simitleriyle geneleve gider, simitleri dağıtır, onların gönüllerini alır, dertlerini dinlerdi. bu şekilde tövbekâr olup genelevi terk eden bir çok kadın vardı.

--- alıntı ---
devamını gör...
"genel kadınların erkek kabul ettikleri yer".
resmi sözlük 'genelev' sorgusunu "gene'lev" olarak karşılar.
ve erkek kabul eden kadınları ise "genel" olarak tanımlar.

halk arasında yaygın örtük tanınma-lar ise: aşağı mahalle, kırmızı fener, koltuk, kerhane, umumhane.

terk edilmiş ya da dolaşımdan düşmüş diğer tanınmaları ise: lise, okuldur.

'kırmızı fener' tanımı çok enterasan, kazı-tanım iktiza edendir.

(kazı için not: çok eşlilik tartışmasına dahil değilim ancak yine de aklıma geldi sibel üresin ya da üremesin keyfi bilir ama vaktiyle mhp istanbul belediye başkan adayı kadınlar içinde bir genelev önermişti, aklıma düştü zabahın köründe.* insanlık işte zorunlulukları ile malul. )

gene'lev için etimoloji yapılasıdır hasan eren'den.

genel çerçeve için ya da habitusu için: (bkz: wilhelm reich) ve (bkz: faşizmin kitle ruhu)

devamını gör...
tecavüzün kralının yapıldığı şer yuvalarıdır.

en az yüzde doksanı o yola itilmek zorunda kalmış, hayattan hiçbir beklentisi kalmamış, "cinsel yolla bulaşan bir hastalık kapsam da ölsem"diye bekleyen kadınlarla dolu olan mekandır. bu işi isteyerek yapabilecek bir kadını "ruh sağlığı yerinde biri" olarak göremem. insanların et parçası olarak satıldığı mekanlar açık kalıyor ve kimse bir şey yapmıyor. çünkü genelevler hakkında kötü konuşursak adımız yobaza çıkar. o yüzden bu pisliği dur dememeliyiz. kendi kızımız, kardeşimiz ya da karımız buralara düşmesin yeter.

ve kapatılmamasının sebebi olarak öne sürülen argüman ise trajikomik. "tecavüzün önüne geçemeyiz."

"biz fuhuş mafyasının köküne kibrit suyu dökecek kadar becerikli değiliz o zaman tecavüz sektörü bizim kontrolümüzde gerçekleşssin."

bütün pislikler aleni bir şekilde yapılıyor ve "iyi insanlar" sesini çıkarmıyor.

bakın "müslümanlar" demiyorum, "dini inancı olsun ya da olmasın içinde zerre kadar da olsa insanlık barındıran kişiler"den bahsediyorum.


devamını gör...
kadın sömürüsüdür. kadın hakları savunucularının görmek istemediği sömürü merkezleridir. azmış belli bir güruhu sınırlandırmak sakinleştirmek için bazı vatandaşların sömürülmesine izin verilen razı olunan mekanlardır.

bugün kadına şiddet diyerek yırtınan demokrat beyaz türkler görmezler efendim, modernlik çünkü bu. islam karşı çıktığı için görmeyen kesim vardır ki Allah müstehaklarını versin. ki müstehaklarının hiç de müspet şeyler olacağını düşünmüyorum.
devamını gör...
kapatıldığı zaman fuhuşun bitmediği, fuhuşun sokak ortasına inerek artık ailelerin oturduğu evlerde yapılmaya başlanması gibi bir durumun söz konusu olduğu yerler. tabii bu genelevler açık kalsın anlamında yorumlanmamalı ama toplumun karakterinde ahlaksızlık artık yer aldıysa, fuhuş çay ocağında bile (samsun'da geçenlerde haber olan bir hadise) yapılıyor. demek ki sorun mekanda değil insanda.
başta arap ülkeleri olmak üzere türkiye gibi bir takım müslüman toplumlarda sex trafiği ve insan kaçakçılığının bu kadar canlı olması ve talep edilmesi gerçekten çok üzücü.
devamını gör...
zola'nın nana'sında tiyatro salonlarından böyle bahsedilir. bourdieu da bu benzetmeyi onaylayacak bir açıklama yapar daha sonra. şöyle ki "edebiyatın sanayicileri kamusal beğeniyi izler ve sanki hemen çırpıştırılıvermiş gibisinden popüler havalı yazılar imal ederler. değerleri kazandıkları paralarla ölçülen edebi klişeleri ve üslupçuluğu da elbette eksik etmezler.”
devamını gör...
devletin izin vermek istemediği kurumlardan biridir. bu hükümet gelmeden önce de önceki hükümetlerden biri bu izni vermiş olmalı. artık farketmiyor. sokaklarda o yolun yolcularını görmek çok kolay. hükümet kerhane işletmecisiymiş gibi konuşmak yerine biraz daha bekleyip kapatıldığını görmek nasip olacaktır.
devamını gör...
süleyman demirel'e genelevler kapatılsın dendiğinde aşırı realist bir cevap vermiştir.
kerhaneleri kapatalım da vatandaş bizi mi ...
devamını gör...
--- alıntı ---

papa ziyaret için new york'a gider. havaalanında bi basın mensubu ona "yeni açılan genelev hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sorar. papa gayriihtiyari "new york'ta genelev mi var?" der. ertesi sabah gazetenin manşeti: "papa new york'a iner inmez burda genelev var mı diye sordu".

--- alıntı ---
devamını gör...
pers ve sümer kökenli bir kurum olsa gerek. hint ve çin kaynaklarında kutsal mekanlar olarak geçer. iş şimdi ise trilyon dolarlık bir sektör porno sektörünüde hesaba katarsak.
devamını gör...
amsterdam'daki red district bu tür evlerin en krallarını barındırır.
çalışan bayanlar ise yaşlı yada çirkin değil gayet alımlılardır.

şahsi görüşüm genelevlerin devlet kontrolünde olmasının en doğru yol olduğudur. bu sayede hem çalışanların hem de ziyaretçilerin güvenlikleri ve sağlıkları azami düzeyde korunur.devamını gör...
"durmadan harcadığım şu gözlerimi al kurtar
şu aranıp duran korkak ellerimi tut
bu evleri atla bu evleri de bunları da "

*
devamını gör...
pezevengi devlet olan kurum... kadın kiralama resmi dairesi...
gerçi eskisi kadar rağbet yok, karaköy resmen kepenk indirmiş. vergiler yüksek geldi sanırsam...
devamını gör...
dindarlık ölçütü bir şişe biradan, bir kadeh şarptan, köşebaşındaki meyhaneden ibaret olan yurdum müslümanını pek de ilgilendirmeyen kurumlardır.

orada ziyan zebil olan kadınları bizim çocuklarımız değil tabii ondandır.devamını gör...
--! spoiler !--

her genelleme gibi.... yok lan bu başka bi şeydi...

--! spoiler !--gerçek tanım:: kadın haklarını savunan modern insanın, samimi olduğunun göstergesi olan, kadın sömürüsünün zirve yaptığı ve kadının maddeleştirildiği mekandır.
devamını gör...
bazı ultra zeki homo sapisensler, kaldırılması halinde ensest ilişkiler, tecavüzler yaygınlaşır diyor. toplumsal düzenin sağlanması için bazı insanların, bir nev'i köle pazarı olan genelevlerde çalışması(!) gerekiyormuş.
bak bak kafaya bak... bunu söyleyenler de adamım diye ortalıkta dolaşıyor... o zaman böyle diyenlere, kendi annelerinin ve kız kardeşlerinin, bu kokuşmuş düzenin çarklarında öğütülmesine razı olup olmadıklarını sorayım...
şu anda genelevler gayet yaygın. ülkede tecavüzler, ensestler yaşanmıyor mu şimdi?..
genelevde çalışanlar da birilerinin kızı... hani yeni doğduğunda kucaklamaya kıyamadığı kızı... neymiş; toplumsal düzenin bik bik bik... ulan desene düz duvara tırmanıyorum diye... öyle ki insanlıktan çıkacak kadar... insanların hayatlarının çalınmasını gerekli bulacak kadar...
sizi görünce erkekliğimizden utanıyoruz be...
benim için bi devletin adil olma eşiği, her şeyden önce genelevlerin kaldırılması ve daha önce bu batağa düşürülenlerin mahremiyetinin ve hürriyetlerinin korunmasıdır.
tar-tış-ma-sız... bu olmadıkça isterse ağzıyla kuş tutsun devlet, adil olduğu söylenemez...

edit: ancak bu konuda pek de umutlu sayılmam. çünkü genelevler, insanlık tarihi boyunca bi' şekilde varlığını sürdürmüş maalesef.
genelevler, insanlık tarihinden ayrılamayan bi realitedir dersem yanılmış olmam herhalde...
lakin Allah kerim'dir...
devamını gör...
mhp ankara milletvekili özcan yeniçeri tarafından hakkında bazı sorular sorulan mesel...

http://www2.tbmm.gov.tr/d24...

bu soruların cevaplarını cidden çok merak ediyorum...

içişleri bakanlığına sorulmuş sorular...

demek ki, genelevler buraya bağlı...

la nası bi zamana denk geldiysek, bize kimler beddua ettiyse, yöneticilerimizin zina evlerini meşru gördüğü bir halkız biz...

evet, bizim yöneticilerimiz fuhşun yapılmasını destekliyor, ordan kazanılan paradan vergi alıyor ve o vergilerle bize maaş veriyor...

kadınların satılmasını destekliyor, onları satanları destekliyor, kadınlarla beraber olanları destekliyor...

bu önceden de böyleydi, son 12 yıldır da böyle...

maalesef...

burda da bir takım kendini müslüman gören fasıklar çıkmış, genelevlerin aslında gerekliliği üzerine bi şeyler kusmuşlar...

Allah celle celaluhu ıslah etsin, ne diyeyim...
devamını gör...
milyonlarca orospu çocuğunun prezervatifin içinde çöpe gittiği yiyişme mekanı. halk arasındaki adı kerhanedir.
devamını gör...
karaköy'de bulunduğu söylenen ama bunu söyleyen bir çok kişinin gözüyle görmediği yer.liseli ergenler arasında hep bir espri ve hava malzemesi olmuştur.''18'ime bi giriyim soluğu orda alıcam aga'',''bizim amcaoğlu gitmiş anlata anlata bitiremiyo'' gibi.zürafa sokakta olduğunu da duyabilirsiniz yakın çevrenizden.hep merak etmişimdir , acaba bir tabelası varmıdır? diye.rivayete göre avusturya lisesinin arka taraftaki camları bu mekanın içine bakarmış.
devamını gör...
devlete bağlı ticarethane. genellikle internette porno izleyerek vakit geçiren, 'vay be, adamın performansa bak' diye gaza gelip, bir haftalık harçlığını 'kadına' yatıran ergen gençlerin gittiği umumi mekan.

edit: genelevi bu kadar düzgün kelimelerle anlatmak zor ama başardım sayın mod'lar.
devamını gör...
hiç gidilmediği halde içerisinde ne işler döndüğü kesin bir şekilde bilinen haram yuvasıdır.
devamını gör...
şefkat der’in araştırmasına göre 2000 yılında 38 ildeki 2 bin civarında “vesikalı kadın” bulunurken, geçtiğimiz yıl bu rakamlar 45 il ve 4 bin kadına ulaşan evler.

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
devamını gör...
aynı mantıkla 2002 yılından beri ak partinin iktidar ortağı olan malum yapılanma da bu ahlaksızlığın artmasında pay sahibidir.

tanım : herkesin girip çıktığı evlerdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.