gerçek islam

1 /
her konuda insanlara din dersi veren hırslı dostlarımız kritik konularda asla üstüne alınmıyor bunu. "din düşmanları, allahsızlar, teröristler" diye bağıranlara ulan senin oy verdiklerin böyle böyle dinsizlikler yapıyor diyorsun, onlar gerçek islamı temsil etmiyor diyor. sen müslüman geçinip millete iftira atıyorsun, nasıl müslümansın diyorsun "ben günahkar olabilirim kusursuz olan islamdır" diyor. ondan sonra milyonlarca vatandaşa şuncu buncu diye sövmeye devam ediyor. kalbinde hiçbir kuşku, hiçbir endişe, "acaba bu tavrımla şeytan'a uyuyor olabilir miyim" şüphesi yok. sanırsın allah'tan cennete gitmek için garanti almış.

bu tiplere bakınca biz islam'ı yanlış öğrenmişiz herhalde diye düşünüyorum. kendilerinden bu kadar emin olduklarına göre gerçek islamı temsil edenler hırs ve garaz dolu ak partililer olmalı.
tağutu (şeytanı) inkar edip allah'a inanmaktır.

"dinde zorlama yoktur. çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. artık her kim tâğutu inkar edip, allah´a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. allah, her şeyi işitir ve bilir." bakara-256
islam anarşi gibi bir ütopyanın adı değildir. islam bir serüvendir. kalu beladan beri yoldayız. sevabımızla günahımızla yürümeye devam ediyoruz.

zafer islam'ındır. siz kendi derdinize yanın.
Bir siyer kitabına başlayıp sahabenin hayatı okunduğunda öğrenilecek olandır.

Asr-ı saadet ve ahir zaman müslümanlığı arasındaki farkı hasan-ı basri ne güzel anlatmış:

“Siz sahabeyi görseydiniz deli derdiniz, onlar sizi görse ‘bunlar müslüman değiller’ derdi.”