giannis antetokounmpo

1 /
Milwaukee bucks ayrılmasın diye 5 yıl için 228 milyon dolarlık bir süper max kontrat vermiş. Ulan ikiyüzyirmisekizmilyondolar yazıyor. Ne paralar ne paralar.
miami maçı 114 - 114 berabere iken maçın bitimine 0.1 saniye kala yaptığı faul sonrası miami serisinin 2-0 olmasına sebep olan mvp. böyle böyle doğu Akdeniz'deki haklılığımız ortaya çıkıyor işte!!
nijerya asıllı yunan pasaportlu nba oyuncusu. milwaukee bucks'ta oynuyormuş.

az önce haberde 50 sayı attığını okudum, hatta okuyamadım . bu adam her basket attığında spikerler adını nasıl söylüyorlar acaba .
ante filan diye kısaltıyorlar olsa gerek.

kimmiş neymiş diye bakarken küçükken ailesini geçindirmek için saat, çanta, oyuncak filan sattığını gördüm. . bizim eminönü'nde saat satan arkadaşlardan olmasın bu da.
Yaz ayında dünya kupasında milli takımımıza karşı mücadele verecek oyuncu. Konferans yarı finallerinde boston’a Karşı çılgın atıyor. Bu eleman tek başına bizi yer..
bu sezona çok acayip başlayan oyuncu. yardırıyor mübarek. hele önü bir açık olmasın hareket ettiği anda durdurmak imkansız oluyor. zaten ayaklar uzun adımlar kocaman, 2 adımda 5 metre önüne geçiyor insanın. ilk 4 maç itibariyle 36.8 sayı 10.8 ribaund 5.3 ribaund 2.3 top çalma 1 blok ortalamalarıyla oynuyor. ayrıca 4 maç sonunda 88 şutta 58 isabet buldu. bu da %65.9'a denk geliyor. korkunç bir rakam gerçekten. bir yerden sonra motoru soğutur tabi ama izlemesi zevkli. maç sonlarında da güzel işler yapmaya devam ediyor. ağır bir sakatlık yaşamadığı sürece önü açık. ama henüz bir lebron james değil elbette. olur mu? işte onu zaman gösterir.
nba'i düzenli şekilde takip eden biri olarak gelecekte daha iyi yerlerde olabilecek bir potansiyele sahip basketbolcu....

özetlerden izlediğim maçlarında üç sayı çizgisinden turnikeye çıkışlarını görmeniz gerekiyor gerçgit 3 metre adım atıyor resmen..

üç sayı çizgisinin potaya uzaklığı 6.75 metredir dikkatinize..