gizli dünya devleti

1 /
gizlisi mizlisi yok. şunun şurasında 50 seneye kalmaz bu sisteme geçecek dünya. zaten bu sisteme geçilmezse alternatifi kıyamet senaryosu. fransa'daki sarı yelekliler gibi isyanlar dünyanın her yerini saracak ve suni bir kıyamet kopacak.

zira bu kapitalist sistem çok fazla şeyi insanların gözüne gözüne sokuyor fakat büyük bir çoğunluğuna ucundan bile göstermiyor. hayaller herkeste paris ama gerçekler genelde suriye. ve bunun bir dengesi ve denkliği de yok. yani matematiksel anlamda bir orandan bahsetmiyorum. dünya nüfüsunun yüzde 80'i hala günlük 2 doların altında çalışıyor. hani 40 'a 60 falan olsa bir şey olmaz dersin. ya da ne bileyim 15'i iyi 25 'i kötü falan olsa yine neyse. ama makas, uçurumlardan da daha fazla ve bu şekilde malı çalıp çırpıp eline geçirenin en yüce insan addedildiği bu süreç kıyamete kadar devam etmez. kısa sürede kıyamet kopar.
zeitgeist isimli belgeselde de bahsi geçen kurulması beklenen devlet. örnek olarakta avrupa birliği birleşmiş milletler gibi dünyanın 4 bir yanından cemiyetlerin tamamının birleştirilmesi planıyla gerçekleştirilmeye çalışıldığı iddia edilmektedir.