google

en yavuz vergi hırsızı. türkiyeden adsene ile milyarları cebe indirip tek kuruş ödemeden yıllardır geçinip gitti. korsana karşıyım filan ayaklarına da yatar bu üçkağıtçı, bazı şeyleri sansürledik filan derler ama korsan içerik aramasan bile karşına korsanı çıkartırlar.
çokta faşisttir, herhangi bir konuda kuyruğuna basan devlete gizliden gizliye kin duyar ilk fırsatta da öc almaya kalkar. şanslıdır ki çin hariç her yerde çok sevilir. çinde baidu karşısında bir türlü tutunamadığı için çine ayrı bir kıllığı vardır. bunu direkt olarak belirtemediği için de çini internet yasakları yüzünden yasakçı olarak yaftalamaya çalışır. çinde yasaklıydı bir ara tekrar faaliyete geçebilmek için çinin filtrelemesini bile kabul etmiştir.
türkiyeyle de bayağı bi sürtüşmeleri olmuş you tube atatürke hakaret içeren videoların kaldırılmaması yüzünden bayağı bir zaman kapalı tutulmuş, herkes türkiyenin googleden vergi alabilmek için bunları yaptığını düşündü ama videolar almanyadaki bir türk şirketi trafından zimmetlenip kaldırılınca iletişim bakanlığı siteyi anında erişime açarak gerçek niyetinin halis olduğunu göstermiş.
durumdan zorlanan google videoları geri yükleyip "türkiye her istediğini yapamaz türkiye istedi diye video kalkmaz" diyerek ne denli çirkef bir şirket olduğunu göstermiş. kendi kurallarıyla çelişmiş. aklı sıra devletlere kafa tutabilecek bir şirket olduğunu ispatlamış.

dünyanın en fazla bilgi toplayan şirketidir. önceden haber vermeksizin illegal bir şekilde kullanıcıların sörf alışkanlıkları hakkında bilgi toplar, yaptığı bütün ürünler tamamiyle güvenilmezdir. facebooku satın almak için inanılmaz efor sarfetmiş ama alamamıştır. facebookun iki oo suna meraklı değildi tabiki. insanlar en fazla özel bilgilerini facebooka veriyorlar ve google rekalm gelirleri için her şeyi yapar.

chrome tarayıcı zaten var olan bir motor üzerine kurulup boyanmış ve googlenin yoğun reklamı sonucu popüler olmuştur. bu tarayıcı 20 yıllık (belki de daha eski) bir gelenek olan program numaralandırma geleneğinin içine etmiştir googlenin insan kandırma amaçlı hareketleri yüzünden. tarayıcı sürümü kadim tarayıcılar olan internet explorer ve opera karşısında çok düşük kaldığı için chromeye her buton ekleyişte ayrı bi sürüm atlatmış bir yılda 12. sürüme dayanarak insanların gözünü boyamıştır. numarası yüksek olunca çok iyi oluyor sanki.

bir de masaüstü işletim sistemi yapmış (yani linuxun hazır çekirdeğini kullanmış) tutmayınca aynı yolla linux temeli üstüne androidi yapıp applenin iosu kimseye kullandırmaması windowsun mobil işletim sistemlerinde ihmalkar davranması, nokianın da symbianda çakılı kalması sayesinde popüler olmuştur. 40 yıllık linux googlenin ellerinde ne denli kapitalist oyuncağı oldu linuxçu olmadığım için haberdar değilim.

sanal alemin en kolpa, en menfaatperest, en kendini bilmez şirketidir. yaptığı doğru şey arama moturu ve haritasıdır. gerisi hep kandırmaca dalavere.
bir gün kendini beğenmişliği yüzünden batacaktır. demedi demeyin.
devamını gör...
bir şekilde bağımlısı haline geldiğimiz şirket. internet arama motoru alanında dünya lideridir. acaba google dan önce nasıl yaşıyor, intenrneti nasıl takip ediyorduk diye düşünüyorum bazen. 1 gün hizmet vermese kaos oluşması ihtimali yüksektir.
devamını gör...
aradığınız kelimeyle alakasız ne kadar sayfa varsa hepsini önünüze seren, halk arasında amca diye hitap edilen arama motoru mübarek.
devamını gör...
babalar günün de l harfini kravat şeklinde yaparak ehe ehüü şeklinde güldürmüştür. yok ya bıktık ne gülecem. bu ne kardeşim bu mu ya yeniliğiniz, bi ilerleyin taşıyıun şu bilimi ilerilere.. hala tekerlekli arabalar kullanıyoruz ya. uğraşmayın şöyle boş işllerle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.