google stadia

1 /
bir google klasiği olarak patatese bağlamış servis. 2023'te kapanacakmış.
hem servise hem oyuna hem de donanıma para istemesi sebebiyle zaten ölü doğmuş bir projeydi.
oyuncular enayi ama henüz o kadar değil.
çıkış oyunları
--- alıntı ---

Assassin’s Creed Odyssey Ubisoft Baldur’s Gate 3 Larian Studios Borderlands 3 2K The Crew 2 Ubisoft Darksiders Genesis THQ Nordic Destiny 2 Bungie Doom Bethesda Softworks Doom Eternal Bethesda Softworks Dragon Ball Xenoverse 2 Bandai Namco The Elder Scrolls Online Bethesda Softworks Farming Simulator 19 Giants Software Final Fantasy 15 Square Enix Football Manager Sega Get Packed Coatsink GRID Codemasters Gylt Tequila Works Just Dance Ubisoft Metro Exodus Deep Silver Mortal Kombat 11 Warner Bros. NBA 2K 2K Power Rangers: Battle for the Grid nWay Games Rage 2 Bethesda Softworks Rise of the Tomb Raider Square Enix Samurai Shodown SNK Shadow of the Tomb Raider Square Enix Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint Ubisoft Tom Clancy’s The Division 2 Ubisoft Tomb Raider Definitive Edition Square Enix Thumper Drool Trials Rising Ubisoft Wolfenstein: Youngblood Bethesda Softworks

--- alıntı ---

gibidir oyunları oynamak için ayrıca satın almak da lazım premium versiyonu aylık 10 dolardır. kütüphanesi ps now kadar büyük değil şu anlık ps now da 750 oyun var.
amerikada dahi konsept olarak yeni yeni tanıtılmakta ve kullanıcılarına sunulmakta. başta duyduğunuz zaman "steam" zaten bunu yapmıyor mu ? sorusunu soruyorsunuz ama incelediğinizde olay çok çok daha farklı. bunu play station, xbox gibi firmalar denedi, fakat altyapı ve ürünün kullanımı için gereken ihtiyaçlar bir hayli kabarık olduğundan, tabanı oturtamadılar. google ise kısa zamanda plus hizmetini ortadan kaldırdığını duyurdu. halbuki ciddi yatırımlar yapmıştı. ve google'ın bu şekilde şaşaalı tanıtımların ardından fiyasko ile sonuçlanan çalışmalarıda az değil. fakat söz konusu stadia, oyun dünyasındaki bu boşluğu doldurmak adına güzel bir hamle. zira netflix gibi korsan yayıncılığın önüne geçmede büyük mücadele vermekle kalmamış başarılı sonuçlar elde etmiştir bu teknoloji sayesinde netflix ve bunun sonucunda oluşturduğu havuz ile gelir elde etmeyi başarmış bir girişim harikası halini de almıştır. ,başarılı olursa, önümüzdeki 3-4 sene içerisinde türkiye altyapısında yer almaya başlayıp, 10 sene içerisinde tamamıyle entegre olmasıda mümkün.
ayrıntıları gelmeye başladı. bu sistemi daha önce deneyen büyüklü küçüklü bir çok firma oldu ama hiç biri tam olarak başarı sağlayamadı. google da sisteme ciddi yatırım yapmış durumda. mevcut gücü sayesinde bu güne kadar deneyip başarısız olan örneklerine kıyasla daha fazla şansı var denebilir. ancak hizmet başlangıç aşamasında türkiyede aktif olmayacak ve ne zaman başlayacağı ile ilgili net bir bilgi de mevcut değil.
google'ın oyun platformu olacak olan yeni projesi. oyunların netflix'i gibi bir şey olacakmış. bulut teknolojisi ön planda olacak ve hayvan gibi internet yiyeceği için türkiye'de tutulması zor.