gri

ne siyah ne beyaz olan renk. karar verememiş, arada, arafta kalakalmış. zordur grinin müptelası olmak, ümüğünüzü sıkar, burnunuzdan getirir, doğduğunuza pişman eder, canınınzdan bezdirir falan.
devamını gör...
gittikçe artıyor baş ağrılarım. yaşlandığımın farkındayım. eskisi kadar tebessüm edemiyorum. olgunluk mu demeliyim yoksa? somurtkanlık mı? her ne kadar böyle desem de üzerimde hep bir eksikliktir ciddiyet. sabit bir ciddiyetim yoktur sabit bir konuda. bu da güçsüz kılar beni karşımdaki insanlara. ne de olsa kızmaz, ne de olsa bir şey demez diye? galiba rengim gri. siyahım ya da beyazım yok. ama iyi ile kötü şer ile hayr bir birinden tamamen ayrılmıştır diye buyurduğuna göre Allah resulü, neden siyah ya da beyaz noktalarım yok. keskin değil kılıncım. gri benim rengim.
devamını gör...
cogito sözlükte garip bir evre. sanırım bir kraliçe arı gibi olmak lazım. sonradan değil, doğuştan olunan bir şey. ya da parayı bastırmakla alınan bir şey. bilemicem.
devamını gör...
eski tv lerin rengi... ayrıca açık kül renginin adı olan gri de fransızca "duman" anlamındaki "gris"ten gelmiştir.türkçe boz sözcüğünün bir anlamı da gridir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.