gta 6

1 /
Şimdi ben bu gta serisinde bir şeyi merak ediyorum. Hani gta vice city'de amaçsızca insanları öldürüyorduk ya, bu gta 5'te farklı bir şey yapılıyor mu?
Bana öyle geliyor ki her oyun aynı amaca hizmet ediyor. Sadece daha gerçekçi öldürüyorsun.
Bir hafta önce erken yapım görüntülerinden bir kaç parça sızmasıyla son günlerde dönen saçma salak tartışma ve hype neden oyun dünyasındaki insanlar bana ilk başta gerzek nerd topluluğu gibi geliyordu tekrar hatırlatmış oldu..
Mesele yapılan konu bir çekirdek kabuğunu bile doldurmayacakken insanların tepkileri beni cringe bombardimanina tuttu. " Her ne olursa olsun hiç bir zaman unutlmayacak bir skandal" " oyun tarihinin en büyük hadisesi!"
Abicim siz, mal mısınız, aptal geekler?
Bir grup hacker zamanında sony güvenlik duvarını kırıp kullanıcı bilgilerine ulaştı, herkesin kredi kartı kimlik bilgileri adamların elindeydi, koca bir firmayı batirabilme potansiyeli yanında, insanlara gerçek manada maddi zarar verebilecek hadiseler yaşanmış, GTA 6 dan sızan (ki sıkça bahsettiğim gibi zerre sevmediğim 5 i oynamadığım bile bir oyun serisi) bir kaç video için insanlar şu an ortalığı birbirine katıyor.
Verilen tepkiler öyle saçma, öyle cringe ki, tekrardan anlamış oldum hiç bir zaman bu aptal ineklerin mentalitesine sahip olamayacağım. Kalbimiz seninle rockstar yazan var lan akkhhh. Sanki biri rockstar binasına dalmış kendini havaya uçurmuş gibi replikler bir şeyler.
Gta serisini kırılması zor bir satış rekoruna taşıyan gta 5'in ardılı oyun. Gta 5'in senaryosu gta 4'ten daha zayıf olmasına rağmen bu kadar satmasının yegane sebebi gta online oldu. Pek çok oyuncu hikayesini hiç oynamadı bile. Gta 6'nın da bu saatten sonra taşıyıcı unsuru online kısmı olacaktır.
Biz 35+ adamlar olarak arkadaşlarla yüzlerce saat gta online oynayıp inanılmaz keyif almıştık.
Gta 6'nın online kısmında da nasipse 40+ adamlar olarak aynı keyifi almayı bekliyoruz.
Hakkında gerçek/gerçek dışı tartışılır bazen yazılar okuyorum.
İlk olarak şunu söylemem gerekiyor ben GTA tarzını sevmiyorum. Sen de hiç bir şeyi sevmiyorsun kardeşim diyebilirsiniz lakin GTA açık dünyasıyla oyuncuyu çeken ve açık dünya vad eden bir oyun. Onun dışında ne shooter ne de sağlam aksiyon öğeleri ne de hikaye barındıran bir oyun değil. Öyle bir derdi de yok zaten Rockstar oyun tanıtımı yaparken unutulmaz bir aksiyon diye olaya girmiyor. Hal böyle olunca açık dünya keşif hissi erken yaşlarda daha cezbedici gelirken şimdiler de ise daha senaryo ve gameplay yönü baskın oyunlar kat kat cazip geliyor. Has ben hiç bir zaman GTA fanı değildim.
Neyse konuya dönersek açık dünyanın b.kunu çıkarmış olan GTA 5 den sonra fanı olan kesimin aklını başından alacak bir oyun gelecek gibi. Rockstar cephesinden gerçek manada hiç bir ses soluk çıkmasa da oyun yapımına başladılar çoktan.
Ve 6. Oyunla birlikte yine satış rekorları kıracağina adım gibi eminim. Bu tarzın üstadı Rockstar dır.
2024 yılının Ekim ayında çıkacak ve haziran ayında online da getirecekler oyun yine amerikanın gerçekten esinlenilmiş hayali şehirlerinden birinde geçecek muhtemelen miami ve laa vegas esin kaynağı olacak. lütfen gta 6 londrada, istanbulda,dubaide, kahramanmaraşta geçecek 1 seneye çıkacak diyen ve bundan prim yapmaya çalışan vitaminsizlere itibar etmeyiniz ben bu oyun piyasasının kurduyum hangi firma ne zaman ne yapar bilirim.
Söylentiye göre 3 farklı zaman diliminde geçecek oyun. 70'ler, 80'ler ve günümüz. Şahsen beni heyecanlandıran bi fikir. Yıllardır farklı şehirlerde, avrupa'da, japonya'da geçeceği söylenir ancak amerika'da 3 farklı zaman dilimi daha makul.
elbette gelicek ancak ne zaman gelecek... grafikleri, oynanışı nasıl olacak, sistem gereksinimleri ne olacak ve tabiki neden hala duyurulmadı. kaç sikkelik bir pc kaldıracak oyunu. işte bunlar hep merak konusu.