günaydın sözlük

1 /
Günaydın sözlük, günaydın kıymetli yazarlar. Bugün de sözlükteki mesaime başlıyorum. Evet sözlük yazarlığı benim için tam zamanlı bir iş gibi oldu. Gerçi çok düzensiz saat aralığı ile çalışıyorum. Mesai mefhumu gözetmeksizin yaptığım çalışmaların siz kıymetli yazarlarca takdir görmesi beni mutlu ediyor. Maddi olarak bir getirisi olmasa bile manevi olarak getirisi pahabiçilemez. Neyseki adeta yaptığınız iş karşılığında ödeme yapan patronlar misali artılar veren kıymetli yazarlar var. Kahvemi de yanıma aldığıma göre artık başlayabilirim.

Bi kahve?

gitKızmayın ama bu ve benzeri başlıklardan xmcööxöslsşd...
-Sevmiyorsan okuma alla alla!
-Tamam canım aa. Gidiyorum.


:::yeni yazılımı dörtbinbeşyüz gözle bekleyen yazar..
günaydın canım sözlüğüm, yok saat 7'de uyandım, hayır bu saate kadar uyumadım, gerçi zaten pek uyumadım 2-3 saat belki. gece ilacımı almaya unutmuşum, ben de diyorum ki ne bu enerji, niye yorgun düşmüyorum. nöroleptik ilacın etkisi dahilinde pert düşerim, yavaş yavaş uykumu teşvik eder; ancak dün unuttum ilacımı almayı. masaya, yanıma koymuşum ama artık ne kadar dalgın dalgın düşündüysem, kalmış. istikralı ve tanzim içerisinde devam ettiğim bu tedavi sürecinde azıcık daha da dikkatli olmalıyım. dikkat sayi neydi, unuttum vallah son zamanlarda, boş beleş geçiniyorum sözlük. sabah melankolisi hayır ola, en azından azıcık tefekkür ediyorum. yalnış doktorun randevüsüne boşuna da gitmiş oldum, ekleme olarak bu detay önemli. yok randevüm var diyorum, yok deyip durdu hemşire. üzücü, boşuna yoruldum git gel yapmakla.
günaydın canım sözlük,

'öğlen oldu kalk' diye bir ses duydum, oysaki saat on imiş. babam ne kadar mübalağa eden bir insan ya.
gece gece toplantıya giresimiz geldi arkadaşlarla ve saatler boyunca o 40 dakika toplantıya tekrar bağlandık. kaç kere mi?
vallah hatırlamıyorum ama iyi ki arkadaşlarım var. çılgın ve benim gibi deli evrensel küme olarak hepsi * ama seviyorum ya, gece gece ne şarkılar, ne şiirler, ne duygular döküldü.
ağlamalık idik ama gülmekten çenemiz ağrıdı galiba. dost meclisi dedikleri budur ancak. denizin ötesinden mutlu uyandım.
Doğrusu: "günaydın sözlüğümün yazarları"

Bugüne kadar sözlük şahsen "günaydın 1analist, hoşgeldin, naabıyon beaa" demedi çünkü banner dan veya pop up marifetiyle.

Beni sallamayan yazılımla ikili diyaloğa girmeyi sağlıklı bulmadım şu an için.
Az önce kahvaltı ederken tanım okuyordum. bir tanımın sonundaki * a tıklayayım dedim, olmadı. Meğer o Ekmek kırıntısıymış. Evet, günaydın.