güncel durumda türkiye'yi kurtaracak reçete

1 /
Sağ görüşlü ama sol görünüşlü biri olarak diyorum ki türkiye'yi ancak solcular kurtarabilir. Çünķü sağ kesimin kalbine allah vehn atmış, korkaklık atmış, üstünden cesaret ve heybeti almış. Bu miskinlik, ancak necip fazıl'ın " ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın" şeklinde tarif ettiği gibi karşı cenahın kendi batıl davasının verdiği cesaretin tahriki neticesi ortadan kalkar ve belki bu öz yurdundaki parya güruhu uyanır. Kaldı ki allah bu dini fasıkların facirlerin eliyle de yükseltir. Güzel konuştum lem.
Sadakat.
Adalet.
Dirayet.
Asayiş.
Refah.
Eğitimde atılım.
Tevazu.

Kalkınış. (Kalkınma değil. O kötü)
Elektroensefalografi. Hem de herkese.
Teknoloji.
Hürriyet
Üleşimci ekonomi.
Dadaist olmayan yaklaşımlar.
Açlık sınırının en az 6 katı asgari mayış.
Sıhhat ve sağlık.
Islahatla gelen ılık ılık esen ulvilik rüzgarları, her daim.

İşte benden reçete,
İlk harflere baksana!
Ekonomiden anlayan birini getirmek mesela: kur nedir? enflasyon nedir bir okumak bir bilmek en azından ekmek dolar ilişkisinden kurtularak anlamlı açıklamalar yapmak. Onun oğlu şunun gelini diyerek hiçbir iş beceremeyen insanları o koltuklara yerlestirmemek ve en önemlisi ülkesine karşı umudu kalmamış nesli, yine ülkesini seven bu uğurda içi dolu hayaller kuracak şekilde yetiştirmek.
Liyakattır git ve en önemlisi liyakattır . sonrası kendiliğinden gelecektir zaten. Bugün ki halimizin bir numaralı sebebi nepotizm ve partizanlıktır 97 yıllık türkiye cumhuriyeti her zaman partizanlıkla adam kayırmacılıkla yönetildiğinden bu hallerdeyiz. Devlete liyakatli yönetici seçersen iyi yönetir. Öğretmenin liyakat sahibi olursa eğitimin öğretimin öğrencin kaliteli olur. Hakimin savcın liyakatlı olursa adalet işler. Polisin liyakatli olursa huzur duyarsın. Mühendisin liyakatlı olursa öz kaynaklarınla yedi düvele meydan okursun . Sözün özü heryerde herşeyde liyakat sonrasında sadakat lazımdır Ama memkelet kabile esaslarına göre şekil almış. Bu halimizle ayakta kalmamız bile mucize gibi görünmede çok ama çok az da olsa liyakatlı insanların çabalarıyla ayaktayız.