gürcistan

1 /
Gitmeyi çok istediğim ama gidemediğim, bildiğim ülkede beleş has meşhur olan votka ChaCha Gürcistan geleneksel içkisi olarak bizdeki ayran kadar olmasa da, popüler bir içki. O kadar ülkesinde yer edinmiş ki, adına kulesi bile var! Cha Cha saat kulesi. Hatta bu kuleden her akşam 10 dakika boyunca bedava bu geleneksel içki ChaCha akıyor. Düşünsenize, Taksim meydanına kule yapmışlar her gün 10 dakika rakı akıyor.
Birkaç haftaya gideceğim ülke.
Son 3 aydır Protein beslenmesine ağırlık verdiğimden lady gaga gibi gümrükten her yerime et sarıp girmeyi deneyeceğim.
Aşırı güzel bir coğrafya. Batum'u verdiğimize yanmadık adaları verdiğimize yandığımız kadar. Kimseyle derdi olmayan insanları var. Kızları da güzel. Tası tarağı toplayıp gitsek mi acaba?
Ulan olaya bak, eskiden gürcü kadınları buraya kaçak bakıcı olarak gelirlerdi, şimdi biz düşünüyoruz.
Bu arada alfabeleri çok yahşi.
Türkiye'nin sorun yaşamadığı tek sınır komşusu. Rusya'nın da geçinemediği ve geçinmek istemediği bir ülke. Adeta bizimle bütünleşmiş gibi. Türk Vatandaşlarının kimlikle girip çıkabildiği ülke. Eski cumhurbaşkanı şevardnadze'nin Türkiye ile sınırın gereksiz olduğu, türkiye'nin kuzey kanadı olduklarına dair açıklaması olmuştur. Gürcistan'ın, Türkiye ve Azerbaycan arasında tampon olması da rusya'yı rahatsız etmiştir.
git antidepresan niyetine izliyorum, ve içimde Gürcistan'a yerleşip bir gürcü kızıyla evlenip bir gürcü sahil kasabasında hayattan göçüp gitme isteği beliriyor. Bizim de bir gürcü damarımız var galiba.
rusya tarafından parça pinçik edilen, ponçik ülkedir. nato'ya gireceğiz, amerikanın kankası olacağız diye coşmuşlarsa da, bu, ülkenin kuzey batısını abhazlara, orta kuzeyini osetlere kaptırmalarına mal olmuştur. rusya canı sıkılırsa biraz daha ponçikleyebilir bu ülkeyi ve elbet ukrayna'yı da, dikkatli olmaları şarttır.
Koca kafalı evrimi yarıda kalmış erkekleri ve çam yatması çirkin hatunlari ile meşhurdur. Bizim komşumuzda anca burası olur zaten. El atında ülkeyi ıskandinavya ya itelim.