hakan çalhanoğlu

1 /
milli takımın faydalanamadığı yetenekli futbolcu.

tamam adama kızıyoruz falan ama milli takım ne oynuyor? organize atak yok, burak kazmsına mahkum oynuyoruz. defans da kimin ne halt ettiği belli değil. sorun hakan'da değil, milli takıma yıllardır oyun planı ve karakteri kazandıramayan teknik direktörlerde..
İtalya şampiyonu inter'e transfer olmuş kardeşimiz. Vallaha helal olsun. Leverkusen'de oynuyor. Milan'da oynuyor ama ne hikmetse milli takımda oynayamıyor? Sorun bizde sanırsam.
sistem adamı. geçmişte haksızlık ettiğimi düşündüğüm zamanlar oldu. messi'nin milli takım kariyerine benziyor biraz akıbeti. maalesef. milan'da pioli ile birlikte, önünde ve yanındakilerle oluşturduğu ahenk izlenmeye değer. bir sisteminin ve biçilen rolü varsa çok ciddi işler yapıyor. yoksa italya maçında olduğu gibi gelip stoperlerin arasından top çıkartmaya çalıştırırsan, hakan orada sırıtır. hakan kaleye ne kadar yakın olursa o kadar iyi sonuç alırsın. oralarda oynar, şut atar, ara pası dener, diagonal dener, ceza sahası içinde oynar, oynatır ama etrafındaki adamlarla bir koordinasyon oluşması halinde olabilecek şeyler bunlar. biçilen roller tartışılmalı sanırım, kumaşı değil.
Ancak hızlı oynarsanız hakan pas fırsatı bulabilir. Burak’ı 2 stoperin kıskaca aldığı bir ortamda hakan değil messi olsa o arapas geçmez. Milli takımda etkisiz olma sebebi oyunumuzun yavaşlığıdır.
kaç yıldır seyrediyoruz milli takımda doğru düzgün oynayıp fark yarattığı bir tane maçını görmedik şükür.
bu adam milanda nasıl oynuyor , suyuna bişey mi katıyorlar nedir.
#7032789 daha önce kendisi hakkında ki görüşüm. O zaman daha insaflı davranmışım kendisi bir balondur. önünden geçen toplara ayağını uzatmaz , yanında ki adama pas atamaz.. fizik yok , şut yok hiç bir haltı yok . tek suçlu kendi değil ama beklenti itibari ile en çöplerindendir.
bir tane milli takımda iyi maçını hatırlayan var mı.