Hakkım yenmesin torpili

1 /
aslında herkes torpilli olursa kimse torpilli olmamış olur. böylece bilmem ne torpillerine gerek kalmaz. ülkede torpilli olmayan bir ben varım zaten
adı ne olursa olsun hak yenen torpildir.

fetöcüler tarafından 1 yıl içinde 3 kere mülakatta elendim. hem de kurumların kendi yazılı sınavlarında ilk 5 içinde olduğum halde. yine de kimseyi araya koymadım. sevmem öyle şeyleri.
Düşün ki bilumum sınavlarda derece yapmışsın, yüzbinlerce insan içinden ilk 10'a girmişsin ama torpilin olmadan mülakattan geçemeyeceğini biliyorsun. Bu adam şimdi ne yapsın. Hadi bağalım. Bunlar size kurgu gibi geliyor değil mi? Hayır bunlar bilakis yaşanmış şeyler. Mülakatlarda ses ve görüntü kaydı alınmadığı sürece de bu olaylar bitmeyecek. Çünkü ıspatlayamıyorsun. Türkiye 5.sisin ama mülakattan kalmışsın. Yav bunlar beni bıraktı diyemiyorsun. Bunlarla uğraşmamak için torpil ayarlıyorsun mecbur. Çünkü sen 5. başkası 500.000inci onun torpili varken kimse senin neci olduğuna bakmıyor.

Hatta yakın bir örnek. Bizim burada bir okul var. Anasınıfına bizim çocuğu yazdıracağız. Gittik dediler ki az önce 22. Kişiyi kaydettik sınıf doldu. Sizi 23. Olarak yedeğe yazalım. Kontenjan artarsa sizi kaydederiz. İki gün sonra sormaya gittik. Sınıf 23 kişi, ee? 25'e çıkartmaya çalışıyoruz. Birader hani biz 23. Olarak yedekteydik? Eee kem küm, başka bi yedek listesi daha varmış meğer. Hani biz geldiğimiz gün 22. Kişiyi yeni kaydetmiştiniz ilk yazılan yedek bizdik. Eee kem küm. Mecbur bir yerden birilerinin selamını ilettik bizi ilk yedeğe yazdılar yeniden. Kontenjan artınca ilk bizi alacaklarmış. Tabi bizim getirdiğimiz selamdan daha büyük bir selam almazsalar.

edit: evet selamı daha büyük birileri girmiş araya yine bizi yazmamışlar. sözde ilk sıradaydık. terbiyesizliğe bak yahu.
Gerçekten hak etmişseniz, liyakatli iseniz "hakkım yenmesin" diyerek bulduğunuz o torpilin elinizde patlayacağından emin olabilirsiniz. Allah size o torpille işinizi görmeyi nasip etmeyecek ve siz de ileride buna şükredecek, iyi ki de olmamış diyeceksiniz.