halı saha

1 /
istanbul'da henüz açılmamıştır. Bu sıralar bursa bölgesinden teklif gelirse oraya da gidilir gibi duruyor. İlk maçta "aylardır ayağıma top değmiyor" diyen adamlar bunu pek kullanamayacaktır. İlk maçlarını yapacak arkadaşlara minik notlarla ilk maçlarının güzel geçmesine destek olmak isterim.
-Kesinlikle direkt maça çıkmayın, vaktiniz varsa maçtan 1 hafta kadar önce hafif hafif kullanmadığınız kaslarınızı hareketlendirin.
-Maçtan önce ısınmadan çıkmayın, kaslarınızı ısıtmaz da çıkarsanız, bir kaç ay daha sahaya çıkamayabilirsiniz. Bunun "delikanlı adam ısınmaz" mantığı yoktur. Isınmadan top oynamak, soyunmadan duş yapmak gibidir.*)
-İlk maç bir kıstas değildir. İkinci maç da bir kıstas değildir. Üçüncü maç da bir kıstas değildir. Kasmayın kendinizi. Risksiz oynamaya çalışın. İkili mücadelelere girmemeye çalışın. Herkes heyecanlı olacaktır. Tartışmalara girmeyin. Topa bam güm vurmayın.
-Deli dana gibi koşmayın.
-Saha boyu kısaysa uzun top oynamayın. Zaten takımda bir xabi alonso yoksa mümkünse uzun top oynamayın zaten.
-geride 2 adam hep bırakın.
-Şımarıklık yapmayın, yaptırmayın. Bir oyun yapılıyorsa en iyi şekilde yapılması gerekiyor. Oyun ahlakına uyun ve uydurun.

Bir de güzel gol atan arkadaşlar videolarını paylaşırsa biz de tatlı tatlı izleriz.
Açılmış. İlk maç keşke bugün olsaydı ama perşembe. Aşırı özlemiştim epeydir kapalıydı. Deli gibi koşmak istiyorum. Çok beğendiğim bir kızla ilk buluşmaya gider gibi heyecanlıyım.
Normalde atılamayan tekmelerin atıldığı
Normalde edilemeyen küfürlerin edildiği
Başka aksiyonla atılamayın terlerin atıldığı
Bi tür sporbasyon eylemidir.

Ödenen paranın veya atılan gollerin hiçbir önemi yoktur.

Bi tür evden kaçma bahanesi, kafa dinleme, deşarj olma ortamıdır.

Aslen "yapay çim saha" olarak adlandırmak gerekir.

Bigün denersen tanımı güncellerim.
bir süredir oynayamadığım alan. şunu tecrübe ettim ki; buna değecek adamlarla oynamak zorundasın, yoksa soyunduğuna, doğal kürkünle arzı endam ettiğine, ısındığına, bir yerinin attığına, o kadar koşup terlediğine değmiyor. forvetten geri gelmeyen, bir bütün şeklinde oynamayan adamlarla futbol mu oynanır lan? yahut bizim ruhumuz iş ahlakımıza da sirayet etmiş, belki bundan.
Cazin Bosna-Hersek Federasyonu'nda bir belediyedir ve Cazın'de Çauşeviç dzemaluddin Efendi Medresesi'de harika bir halı sağ maç yapmak için alan vardır. İki kere okulda eğitim alabilmenin gururunu taşıyorum ve kim der ki kadınlar sevmez futbolu diye? Ta almanya'dan yanımıza alırdık ayakkabı ve kıyafetlerimizi.
bir akrabamın söylediğine göre, eskiden gelen bir ekibin yoksa bi yaştan sonra oynanamayacak aşırı rekabetçi ortam.

sanırım doğru. hiç olmazsa kaslar için. #338997