hanefi avcı

6 /
cemaatin, paralel devletin emniyet ayağını yazdığı kitapta deşifre etmesi sonucu delil üretilerek ceza evine koyduğu eski emniyet istihbaratçısı.

masum bir insana bu cürmü işleyen cemaatin din, iman, adalet, hizmet sözleri, iç dünyalarında ve amellerinde karşılığı olmayan içi boşaltılmış kavramlardır. allah bunun hesabını sorar.
içişleri bakanlığına yeniden yargılanma ve itibarını geri kazanma başvurusunda bulunmuştur.

dilekçede, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"son günlerde basın ve medyada yer alan haberler ve hükümete yönelik hukuka aykırı eylemler ve işlemler sonrasında yürütülen belgelendirmelerle oluşan yönetime yönelik kaos dikkate alındığında yapılan operasyonların hükümete yönelik gibi gözükmekle birlikte onun ötesinde devlet sistemini ele geçirme faaliyeti olduğu ve bunun illegal bir yapılanma içerisinde yürütüldüğü bizzat türkiye cumhuriyeti başbakanı recep tayyip erdoğan tarafından açıklanmıştır. sayın başbakan, bu operasyon süreci ile ilgili olarak devlet içerisinde devlet olma gayreti içerisinde olan bir örgütün varlığını artık bildiğini ve bunu ortaya çıkaracağını tüm ülkeye ilan etmiştir."

hükümetin dershanelere yönelik tasarrufundan vazgeçmesi için "her türlü tehdit ve şantaja maruz kaldığı" ifade edilen dilekçede, başbakan erdoğan'ın, "seçilmiş meşru hükümete kimsenin diz çöktüremeyeceğini" açıklaması sonrasında "örgütün, tehdit ve şantajla başbakana geri adım attıramayacağını anlayınca düğmeye bastığı" kaydedildi.

"örgütün, hükümeti kamuoyu önünde aşağılamak, siyaseti yeniden dizayn etmek ve en önemlisi kendi boyunduruğu altına almaya başladığı ve her konuda anlaştığı siyasi bir partiyi seçimler öncesi ön plana çıkarıp yerel seçimlere yön vermeye çalıştığı" öne sürülen dilekçede, "istanbul cumhuriyet başsavcıvekilliğinin operasyonunun, büyük bir gizlilikle örgüte mensup emniyet mensupları ve yargıdaki uzantılarınca yürütüldüğü" ifade edildi.

"operasyonda soruşturmanın gizliliği çerçevesinde hareket edilmesi gerekirken, dosya kapsamında yer alan bilgi, belge ve fotoğrafların basına sızdırıldığına" işaret edilen dilekçede, "soruşturmayla ilişkilendirilen hükümetin 4 eski bakanının kamuoyu vicdanında mahkum edilmesinin amaçlandığı" belirtildi.