harry potter

1 /
yaşıtım olanlar içinde epey bir hayran kitlesi bulunan hayali kişilik.
ben lisede iken herkes kitabını okurdu. ne yalan söyleyim o kalın kitapları okumayı gözüm kesmemişti.
benim potter'la aram epey uzaktır. çocukken bazı filmlerini izlemiştim biraz ama kaldı öyle. hayranlık oluşmadı.
dün film serisini izlemeye başladım. sanki çocukken izlediğimde daha büyülüydü bu filmler.
şans eseri bugün arkadaşla konuşurken onun da filmlerini izlemeye başladığını öğrendim.
kalp kalbe karşıymış demekki hahah.
Kışın getirisi, eksik kalmak olmaz diye; Atkı piyasasına gireceğim, bi tene slytherin rengi atkı örmekteyim. Bir de battaniye yapmışlar enfes. (şöyle: git ) Girişimleri yaptım efenim. Efsane bir satış ağı var. Her tür ürünün detaylı açıklaması, örneklendirmesi ile şahane bir piyasa. Atkı dedim ama 40-70tl arası hazır bir ürün alınabilirken bu çabam yersiz ve pahalı da olabilir, bilemedim..
Harry potter sevenler serinin ilk bölümünde harry'e hogwarts'dan kabul mektubu geldiği sahneyi hatırlayacaklardır. Dileyen kendine de bu mektuplardan yapabilir. Hazır formatı ile bu iş epey kolay. Bana hitap etmiyor ama sevenler için belki hoş olabilir.

Hazır hogwarts kabul mektubu için:

git
Worner bros şu sıralar jk rowling ile görüşmeler halindeymiş. Harry potter evreninin genişletilmesi hakkında tabii ki. Rowling kabul ederse yeni bir dizi harry potter filmi gelebilir.

Marvel ve wb bu evren genişletme şeysinin suyunu çıkartmış olsa da insan bu habere sevinmeden edemiyor. Hatta bu yeni filmlerde eski oyuncuların oynaması düşünülüyormuş üstüne rupert grint role geri dönmeyi çok istediğini açıklamış.

Bir benzer haber de hbo'dan geldi. Ne kadar doğrudur bilinmez ama bir harry potter dizisi için çalışmalara başlamışlar.

Haydi inşallah.
Mukaddes kitaplar kadar meşhur olan eser. Demek ki insan kimyası soyut ve efsunlu "şeyler"e pek bir meyilli. Evet, şeyler. Şeyler insanın içindeki soru sarmalını kamçılıyor ve merak bileniyor.