hasta ziyareti

1 /
Kapıdan içeri girilenlerini Doğru bulmadığım ziyarettir. Kapıdan adeti yerine getirip geçmiş olsun dilerklerinizi iletin ve gidin mümkünse. Ufak bir şey olur, tamam ama hasta yatağında bedendeki iyileşme savaşıyla bitap düşmüş insanı ve hem hastayla hem hasta nedeniyle düzeni dağılmış evin geri kalanıyla hem de kendisiyle ilgilenmek zorunda kalan ev sakinini misafir ağırlama derdine düşürmek gerek.
hayat enerjinizi sıfıra indiren bir eylem bu. iyileşmişsin işte, neyse derdin geçmiş gitmiş, illa bana niçin karından enseye kadar ilerleyen dikişlerini gösteriyosun ki? "sen terzisin anlarsın bak bi" demek de ne demek? ne yapayım yani söküp yine mi dikeyim? teyel mi atayım ne yapayım? yama mı yapayım?
dinen oldukça hayırlı bir iştir.
kısası makbuldür zira hastayı sık boğaz etmemek ve diğer ziyaretçilerin hakkına girmemek adına bu mesele mühimdir.
Tamam sünnet tamam sevap tamam cennetle mujdelendiniz. Uc gun oldu aynı şehirde oturuyoruz gidin evinizde uyuyun artık.
Efenim uzunu hastaya ve ev sahibine eziyettir. Hastanizla ilgilenmeniz ona masaj yapmanız gereken zamani mutfakta muzlu pasta ve aksam yemegi yaparak harcarsiniz.
Aslinda bu da bir çeşit hastalıktır. Vücudun direncinin kirilmasindan dolayı yerleşebilen virüsler gibi ev sahibinin dikkatinin dagilmasindan istifade ederek eve yerleşen istilacilardir.
Hasta ne rahat rahat acı çekebilir, ne yapabilir, ne dinlenebilir.
İşin kötüsü bu istilacilarin tedavisi de yoktur.
süper bir ziyaret bu. en alakasız kişi bile olsanız hasta çok seviniyor, canlanıyor, morali yükseliyor. bir ziyaret edilen, bir de ziyaret edilmeyen hastaya bakıyorsun. ziyaret edilmeyen neredeyse ağlayacak duruma geliyor kimse sağlığımı sormadı diye. insanın, 'ben senin hiç görmediğin kuzeniyim' diye ziyaret edesi geliyor. o derece.
- efenim geçmiş olsun.
- sağol kardeş.. tanıyamadım sizi.
- beni ibrahim abi gönderdi. kuru yemişçi..
- kendisinin işi yoğun anlaşılan.
- yok ondan değil. hasta ziyaretçisi kısa olurmuş ondan beni gönderdi.
- hah hah! doğru ya. kendisi epey uzun boyludur.
- ben gideyim. tekrar geçmiş olsun.
- sağol sağol. heh heh. iyi ki geldin, iyi geldin ayrıca. selam söyle ibrahim'e.
- aleyküm selam.