hayal kurmak

iki türlüsü vardır.

birincisi aktuel gerçeklerden sıyrılıp; kendi gerçeklerimizden türeterek yapmak istediklerimiz.

ikincisi, zaten var olan gerçekleri hayalleştirmek suretiyle hayata adopte edip süslemek.

devamını gör...
sevdiğim bir eylemdir. fakat kendini fazla kaptırmamak gerekir. zira kendimi fazla kaptırdığım zamanlarda hayalimdekileri gerçekten olmuş gibi arkadaşlarıma anlatasım geliyor. henüz anlatmadım ama anlatırsam ve gerçek değil hayal ürünü olduğu anlaşılırsa hiç hoş olmayabilir.
devamını gör...
--- demişler ---

hayal kurmak belki de dünyanın en politik, en isyankâr, en devrimci kalkışmasıdır. çünkü hayal kurmak, insanın kendisiyle beraber tüm toplumun ve dünyanın da halihazırda süregiden durumundan hoşnut olmadığını, başka türlü bir hayat arzuladığını ve başka türlü bir hayat için mücadele ettiğini gösterir.

--- demişler ---,

gönülden geçenlerin resimleşmesidir.
devamını gör...
unuttuğumuz eylem. hakkını veremediğimiz ve de uzaklaştırıldığımız eylem aslında.
insan varlığını hayal ile tamamlar. zor zamanların en usandırıcı anlarında insanoğlunun sığındığı limanlardan bir tanesidir hayal.
devamını gör...
hayatımızın vazgeçilmezidir. hayallerde yaşayan biri olarak gerçek dünyayı hiç sevmiyorum. orada kendi kafama göre yaşattığım bir yerde mutluyum. keşke dünya hayallerimiz kadar güzel ve masum olsa.
devamını gör...
vazgeçtiğimdir. hayalim ne varsa olmadı, neyi istemediysem elde ettim. vazgeçtim artık hayal kurmuyorum. biliyorum kurarsam olmaz. yaşayamam o hayali. o yüzden bıraktım mevlaya o ne verirse eyvallah demeye sebat etmeye çabalıyorum. her zaman beceremesemde deniyorum.
devamını gör...
insan hayatı ve devamlılığı açısından olmazsa olmazdır. hayal kuramamaktan çok korkuyorum. insanı gerçekleşmese de ayakta tutuyor ve umut vaadediyor.
bir de hep aklıma erdal tosunun o muhteşem repliğini getiriyor;
ne olmuş yani büyük adam olamadıksa, hayallerimizi satmadık ya.
devamını gör...
bile bile can yakmak demek. cesaret ister bir de. bir de şöyle demiş diyen:

"mâziyi tahattur ederek yâd etme, âtiyi hayal kurarak şâd etme, alacağın bir nefes, onu da berbâd etme."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.