hayata geç kalmak

1 /
hayatımın en önemli senelerini inşaatta çalışarak babamın borçlarını ödeyerek polislik gibi hızlıca para kazanılacak işlerin peşinde koşarak harcadığımdan aklıma çivi gibi çakılmış duygu. olabileceğim noktaya çok geç geldim. ama herşeyde bir hayır vardır deyip tevekkül etmem gereken şu zamanlarda kendimi aşma hırsınının kurbanı gibiyim. artık tüm tanıdıklarım birer rakip sanki. hayallerimi insan ilişkilerimin gerisinde tutmaya çalışsamda ben hayallerimi değil hayallerim beni köle etmiş gibi.
Zamanın ileriye doğru gittiğini düşünenlerin düştüğü yanılgı. Zaman bir yere akmıyor gençler. Sadece siz ve etrafınızdakiler değişiyor. O yüzden değişimin neresindeysen orasındasındır ilerisi gerisi yok.
bir kere başa geldi mi bir türlü yetişilememesi ile iç acıtan hadise.

eğitim hayatımı kılı kılına tam zamanlı götürürken başka yerden bir şeyleri kaçırdım göz görmeye görmeye, bilemiyorum...
Tıbbi mevzuların kurbanı olmuşsan, bunun ötesine geçmen zaman almışsa.. Bu edebiyata girmekten çok sıkıldım. Ancak bu gerçeği yaşadığımı inkar edemem.

Sonuç olarak ne kadar geç kalsan da fırsatını bulduğun anda yaşamına bür noktadan başlarsın ve yakaladığın o güzellikler artık senin himayen altındadır. Kafana göre değerlendirir, kendine fayda sağlarsın. Hayatın düzene girdiği için mutlulukla haşır neşir olursun. Bu her insanın doğal hakkıdır.