hayatını temize çekmek

1 /
Geriye dönüp baktığımda gördüğüm sonuçtan memnun değilim ki, temize çekme ihtiyacı hissedeyim. Baştan savma, sıkıcı ve eğreti bir yazının müsvedde kağıdında kalması daha doğru.
"insanlar üç gruptur

birincisi iyilik yapan insanlar ki onlar iyilikte yarışırlar

ikinci gruptakiler ise yanlış işler yapıp durup başlarına bir musibet gelince hayatlarını düzeltirler (bi zaman sonra gene döner mi?)

son gruptakiler ise burnunun dikine dikine, başına ne gelse yanlış işlere müptelalığından vazgeçmeyenler."

yani sondakinden olmaktan korkarım.

nerden mi biliyorum bi abi anlatmıştı
hayatta her yaşta bazı sorunlar yaşanır. bu sorunlara çözüm yolları denenir ancak hep aynı sonuçlarla karşılaşılır. sonra denemekten bir an önce vazgeçilip rafa kalkar. oysa bir soruna aynı çözümle yaklaşmak sorunun çözümü olmuyorsa (bilgisayarı ,telefonu güncelleme gibi) çözüm yollarına da yeni bir çerçeve çekilmelidir, eskileri git kendine her yeni günde bir ödev vermeli. kimseye hayır diyemiyorsan yarından tezi yok ödevin ,evetlerin sayısını azaltmak gibi bir temizlik her şey temizlik ister yenilenmek ister buna da hayatımızdan başlamak en doğru karar olmalı.
Bu pek mümkün olmuyor. Geçmiş, insanı her an takip eder. Lakin insan, geçmişinden ders alarak ânını tanzim ve terbiye ederse , o nispette hayatına daha faydalı bir yön belirlemiş olur. Önemli olan da zaten ders alabilmek ve doğruyu ifa edebilmek.
milat niteliğinde değişim beklenen ancak gökten zembille inmemesine bağlı gerçekleştirmek adına harekete geçilemeyen arındırma hadisesi.

sarsılmalılardanlaştırılmamışızcasına....
hayatı alelacele not tutar gibi yaşayanlara göre bir davranış. düzene tertibe meyletmek takdir edilmesi gereken bir hareket de en güzeli teee en başından işi sıkı tutmak fakat nerede o basiret allahın leylasında..