hayatınızı boşa harcadığınızın işaretleri

1 /
İstekleriniz doğrultusunda yaşamadığınızı farketmeniz ve hedeflerinize ulaşamamış olduğunuzu anladığınız andır. Hayatta herhangi bir hedefiniz yoksa zaten boşuna oksijen tüketiyorsunuzdur. İstediğiniz gibi yaşamıyorsanız ise başkasının hayatını yaşıyorsunuzdur,yani başkası tarafından size sunulan hayatı. O yüzden ben bu iki durumun hayatın boşa yaşanıp yaşanmadığı hakkında işaret verdiğini düşünüyorum.
Eğer ellerinizi semaya açtığınızda gönlünüze ilham olmuyorsa boşa yaşamışsınız. Eğer karşı cinsi düşünürken oranız buranız oynarken Allah dediğinizde kalbiniz kaynayan kazan gibi kaynamıyorsa boşa yaşamışsınız. Ölmek için can atmıyorsanız boşa yaşamışsınız. Hasılı mü'min olamamışsanız hayatınız bomboş geçmiş demektir.
kimsenin hayatına dokunmamak, iyi bir dileğe şahit olmamak.

çözebileceğimi hissettiğim her olaya müdahil olup sonra da hiç değmemişcesine koşarak uzaklaşmak istemek gibi patolojik bir ruh halindeyim.

bak bunun şurasındaki düğümü ben çözdüm allah kurtarsın, paçayı esas kaptıran kıvransın...
Şu sıralar nedense felaket bir biçimde kitap okumakla bu duygu oluşuyor bende. Beni tanıyanlar bilir öyle kitap fetişisti bir adam değilimdir. Sanal kaynaklar hayatımıza girdiğinden beri dehşetengiz ve şekilde Google araştırmacılığına tutsak ettik kendimizi. Yahut az biraz eğitim alıp standarttan farklı birkaç bilgiyle popülerleşmiş her araştırmacıya üstad gözüyle baktık. Şimdilerde farkediyorum da, kitap okumanın hazzı cidden başka birşey. Uhrevi bir havası var herşeyden önce. Lakin burada da bir sıkıntı var. Güncel kitaplarında kaynaklarını incelediğinizde yazarın aman aman kitap için mesai harcamadığının da farkına varabiliyorsunuz. Yazmak için yazmış adam. Dikkat etmek lazım.
sosyal medya aracılığıyla insanlarla tartışmak.

hayat, bazı meseleleri ciddiye alıp uzatmak için çok kısa. hayat, yüzünü dahi görmediğiniz, cesaret sınırı klavye çerçevesinde kalan insanlara cevap verme amacıyla fazladan efor sarf etmek için daha kısa. hobi olarak bu dalı seçtiyseniz başka tabii.
Bu yaşla ilgilidir. Eğer yaşınız 30'a yaklasiyorsa kaçınılmazdır bu. Hep pismanliklar yaşarsın. Öyle yapmasaydım böyle yapardım vesaire sanarsın ki dünyayı degistirecektin işte süreç yavaş yavaş onu degistiremeyecegine doğru gidiyor. Hea sonunda noluyor? Bölüm sonunda dünya seni değiştiriyor. (Buralar hep sartreden arak). O yüzden çok şey etmemek lazım.

Hadi bir aforozda filmden vereyim * : dünyayi sev ama ona sahip olmaya çalışma.

He ben yapıyor muyum hayır. Öyle boş boş konuşuyorum işte.