hayırlı sahurlar

1 /
Yapmam gereken işler olduğu için gemide yapacağım sahurdur. Sağlık olsun. Allah tekrarını yaşamayı nasip etsin zira bu sene ramazandan hiçbir şey anlamadım. Sahi Ne çabuk bitti yaa... *
Nedense Ramazan geldiğinde zıpkın gibi oluyorum. Bilhassa iftar ile sahur arasındaki süreçte. Sofrayı genelde ben kuruyorum. Bugün de teşri-i mesai başlamış bulunmakta. Kemerlerimizi bağlıyoruz ve imsak vaktine kadar türlü lezzetlerin arasında akrobatik hâllerle uçuyoruz. Tıpkı bir solo Türk gibi. Tatlı, tuzlu, ekşi ve acı. Özel hazırlıklarımız yok maalesef, klasik bir kahvaltı sofrası. Ancak babamın asla vazgeçmediği bir karışım var ki o muhakkak sofranın ekstrasıdır. Tahin pekmez.

Bu arada niyaz ederim ki kimsecikler aç ve açıkta kalmasın. Mevlam garibana, yetime, mahlukâta katbekat güzellerini ikram ve ihsan eylesin inşallah. Hastalarımıza şifa nasip eylesin. Hepimizin sahuru ve orucu makbul olsun. Muhabbet ve hürmetle efenim.
Cümleten efendim.

Buruk bir sahur. İsterdim ki büyük ailemle annemle babamla yapayım sahurumu. Ama olmadı.

Camiler bomboş,insanlar birbirinden korkar olmuş, sevdiklerimizle tokalaşıp sarılamıyoruz birbirimize.

Ne yaptık bilmiyorum ama bu azaptan da ancak Allah’ın merhametine sığınabileceğimizi biliyorum. Sen bizi bağışla. Bize merhamet et. Memleketimizi, bütün müslüman alemini selamete kavuştur.