hayvan hakları yasası

1 /
söylenene göre önümüzdeki hafta TBMM'de gündeme gelecek. Teklife göre savcılar, hayvana eziyette resmen soruşturma açabilecekmiş. neredeyse 3 yıldır bu yasa teklifini bekliyoruz. inşallah caydırıcı bir yasadır. yine komik cezalar öngörülmesin de...
Her seçim öncesinde vaat edilen ve istismar edenlerin ekmeğine laubalilik sürülen yasa. Bu kadar hayvan düşmanı olmanın patolojik ve araştırılması gereken bir ruh hastalığı olduğunu düşünüyorum. Lafa gelince hayvanların Allah'ın dilsiz kulları olduğu söylenir, icraata gelince lal kullara dönülür.

Doğa ve hayvanlar konusunda meclisteki iktidar partisinin sicili bozuk. İnfial yaratan onlarca vaka cereyan etti, üç beş gün telin edildi ve nokta.
çıkacağına asla inanmadığım, çıksa bile ceza, yaptırımların kıytırık tüy gibi hafif olup ceza olarak bile sayılmayacağı kanaatindeyim. ya ben olsam var ya öyle bi ceza koyardım ki hayvanlara her türlü kötülüğü yapanlara ama işte.
2 yıldır, hem emine erdoğan'ın hem de recep tayyip erdoğan'ın ısrarına rağmen meclis gündemine getirilmeyen yasa.
Gerekçesi ise, yeni yasada hayvanlara tecavüz için hapis cezası isteniyor, Eğer bu yasa geçerse hayvan tecavüzcülerini koyacak yer bulamayız... imiş.
Nerden baksan tam bela okumalık durum.

Diğer çıkarılamama sebepleri de, avcılık lobisinin, petshop lobisinin, yunus park sahibi kodamanların, hayvan barınaklarına masraf yapmak istemeyen belediyelerin baskısı.