hayvanat bahçelerinin kapatılması gerekliliği

1 /
Gülhane parkı'nda bulunanı 2000'li yılların başında kapatılmıştı. Birden öyle aklıma geldi. Ben o dönem tüm ülke sathında kapatıldı diye biliyordum. Sonra baktık kazın ayağı öyle değil... kapatılsın efenim... hadi itiraf edeyim aslan görmüştüm olm simdi onu görüyorsun bilinçli degilsin o yaslarda büyük heyecandi lan...
Ankapark yapılacak diye Ankaradaki kapatıldı, aslında belediye hayvan haklarına saygılı olduğu için kapattı. Liberallerden tepki almamak için de ankaparkı kılıf olarak kullandılar.
Türkiye o dönem hayvanat bahçelerinin kapatılmasına hazır değildi. Melih Gökçek de jelibon yerken aklına böyle birşey geldi. Piton Pakize'nin sürekli kaçması üzerine derin bir bunalıma girdi hatta Pakize'nin etini döner olarak tükettip tüketmediğinden emin olamadığı için ankapark projesi ile Atatürk Orman Çiftliğinde bulunan hayvanat bahçesi tasfiye edildi. (Nice pakizeler kurtarıldı)
Ama şu an rahatlıkla kapatılabilir.
Darısı diğer illerimizin başına.
Vicdanı ve imanı olan insan, hayvanat hapishanesine giderek; kafeste aslan, kafeste kaplan, kafeste fil, kafeste maynun izler mi?

Hayvanat bahçesine alınan her bilat, size " beni buradan çıkar" diye bakan hapis hayvana sıkılmış bir kurşundur.
kapatın deyince kapatıyorlar ama mesai bitince. yani bu saatten sonra hayvanat bahçesindeki hayvan için afrika'da oryantasyon eğitimi oldukça zor olacaktır. vahşi doğadaki aslanların kaplanların yanında bunlar ev kedisi gibi kalır.