her şeyin en iyisini hak ediyorum düşüncesi

1 /
bir müslüman en iyisini hak eder, fikri bir donanıma kaliteli şekilde sahip olamamış müslüman, olması engellemiş müslüman, sadece karın tokluğu ile ve yaşamaya çalışma gayretinden öteye gidip; örnek olamıyor, oku emrinin ifa edilebilmesi için lazım gelen fırsatlar sunulmuyor veya o rahatlığa erişemiyor ise din algsının bir önemi kalmamış, yiyip, içip dışkılayan bir yaşam formundan başka bir şey olamamış, oldurulmamış ve olma fırsatları kendisine verilmemiş ise, tüm sorumluluk yöneticilerindedir.

nerde kaldı bir müslüman'ın irşad örneklemliği, nerede kaldı müslüman kimliği ile örnek olması, nerede kaldı ilim yayması.....

müslümanlar sadecekalitesiz yiyip, nefes alıp dışkılamalı mı sadece? ne peygamber dönemi kıtlıkları, ne o dönemin zorlukları var devrimizde. olayımız yöneticilerin bunun için gayret gösterip göstermemesi, peşkeş ile müslümanların haklarını harcaması veya harcamaması, müslüman kimliğine yakışır standartlar için çalışıp çalışmaması... mesela ekonomi uzmanları uyarırken onları hapse atıp ekonomimiz harika ya dedikten hemen sonra liramızın değer kaybetmesi ve ısrarla aynı yolda ilerlemesi ve tüm uyarıcıları ötekileştirmesi bazı şeylerin bu müslüman topluma yakıştırılmadığı anlamına gelir. bu meselenin ispatlarını ak parti seçmeni din kardeşlerim eksi verdikleri entrylerimi tekrar okuyarak görebilirler, hazır ekside vermişsiniz yorulmayacaksınız da okuyacaksınız.
yeni nesil Türk gencinin mottosu, şiarı, olmazsa olmaz düşüncesi. her şeyin en iyisini istiyor olabilirsin ama imtihan da edileceksin, çaba da göstereceksin genco.
Bütçeni aşmayıp kimseye muhtaç olmayacak şekilde yaşadığın sürece tabikii her şeyin en iyisini hak ediyorsun. Ama burada söyle bir olay var asgari ücretle çalışıpta iki üç maaşını ben hak ediyorum diye bir çantaya veremezsin. Yada bir maaş verip boğazda yemek yiyemezsin. Bütçen dahilinde en güzel neyse ona bakabilirsin.
Bir canavar gibi pusuda bekleyen kibirli bir düşünce. Senin neyi hakkettiğini veya neye layık olduğunu Allah-ı Alem bilir. Sen bilemezsin. Bu yüzden kimin böyle bi yerleri havaya kalkmışsa sessizce uzaklaşırım. Zaten Allahın gazabı yakında onu ters düz edecektir.
bir tık daha kötüsünü hak edecek hiçbir şey yapmadım. neden aksini iddia edeyim ki söylemi.

her hak ettiğimiz olmuyor ama hak ediyorum. valla ben bilmem.