her şeyin evde yapılanı makbuldür örgütü

1 /
Tabiki de herşeyin değil.yapılabilecekler var yapılamayacaklar var.ama anne olsam çocuğuma en doğalını yedirmeye çalışırdım.
lakin bizim ülkemizde köylü teyzeler bile ürettikleri sütü fabrikaya verip pazara gittiklerinde kızanlarına o fabrikanın yoğurdunu alıyorlar.kendilerinin evde zamanı ve yeteri kadar sütü olmasına rağmen.bence bu durum saçma ve vahimdir.insanlar reklamdakine değil doğal olana özendirilmelidir. ne bu katkılı yiyecek içecek sevdası anlamadım.sorarım size ev yapımı limonatanın yerini hangi marka tutar ?
destek verdiğim örgüt. maddi olarak değil, manevi olarak içim rahat ediyor. yapılacak mantıklı tüm işlerin arkasındayım ve daha iyi olduğu konusunda da kendimce netim. altını çizdiğim nokta; yapılacak mantıklı tüm işler. kesinlikle ev ortamı dahilinde yapılmalı. yiyecek anlamında. bunun korona (kolpa salgın) ile alakası yok, daha öncesinde de desteklerdim bu örgütü. aynen devam.
bir ara desteklediğim hatta üyesi olduğum örgüttür. hazır yoğurt yok dediler tamam dedim, hazır mantı yok dediler tamam dedim. sonra cips yok çikolata yok dediler bir kalbim tekledi ama mücadele verdim. sonra bünyem buna dayanamadı ve bir poşet cipsle ''yaşasın paketli ve hazır gıdalar'' örgütüne geri dönüş yaptım. girerken cips üzerine yemin içtirdiler artık dönüşü yok.
büyük oranda haklı olduklarından terör örgütü olarak nitelendiremediğim bir topluluk. dışarıdan almak genellikle aynı ürünü daha pahalıya daha az kaliteli almaktır. ve yine genellikle elde edilen çıkar üşengeçliğinin beslenmesi ve vakit.
Annem zaten temizliğine ve hesabına göre hareket ettiği için ve bu bezdirici olduğundan ben tamamen üşengeçliğime ve keyfime göre taraf değiştiriyorum.
Hele hele dondurma baklava falan.. kesinlikle alınmalı. Ev baklavası kadar saçma tatlı çok az dünyada. Ha yemiyor muyum.. evde varken gidip almıyor onu da yiyorum ama sevemiyorum. Anneaaa. Yapma da yapma..*