hercai

1 /
çeliki çok sevmeyiz etmeyiz şimdilerde değişik bir kişi oldu belki de hep öyleydi bilemeyiz ama bu şarkısı gerçekte güzeldi. 90lar denince çelik gelir akla. o zamanlar tabi şarkı söylüyor poz vermiyor.

damar şarkıdır.

Yine gözüm yollarda neredesin
Gündüzüm gece oldu kederdeyim
Bilemezsin kaç gece "gelir" diye bekledim
Gelmeyince derdime yenileri ekledim

Gel yarim ol sevdalım ol
Sultanım ol fermanım ol
Dertlerimin dermanı ol
Hercai

Dolu dolu sevdalar gözlerimde
Gönlümde dolanırsın hep o halinle
Uçuşuyor saçların yaralanmış kalbime
Yine sensin tek çare şu zavallı halime...


&list=RDQMDhhbljaPzPY&index=27
bildiğin dönek, yanar döner yani.
bunlardan hayatınızda bir tane olsun başka derde ihtiyacınız kalmaz, o hayat burnunuzdan gelir zaten.

tdkya göre: hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan.
gelgeç denir, maymun iştah denir, kardeleni yolda bıraktığı için hayırsız sevgili de denir; hor görülür... ama bir menekşenin morunda aklanıverir...
Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine asık olurlar, her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler. Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine;
“ biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım kışın ortasında herkesın soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki bütün doğa bize ait olsun” der. Ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler.
Biri açmak için kışın gelmesiniı ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar. O gün bugündür karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe kardelen, sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de hercai denilir.
ne yapmaya çalıştığı bir türlü çözülemeyen insanlara verilen isim. bugün evet dediğine yarın hayır der. bugün sever yarın söver. bu kişilerle yola çıkan bin pişman olur. bırakın bunlarla uzun bir yola çıkmayı; ciddi kararlar almayı mümkün mertebe kapıya dahi çıkmayın. vefasızdır, zalimdir, bendir.