hiç oldum

1 /
[youtube][/youtube]

Müthiş bir türkü, sabahtan beri çıkamadım, benim gibi geç farkedenlere amme hizmeti olsun.

Bu da sabahtan beri dinlediğim için rastladığım bazı haberlerden meseleyi yorumlamam, isteyenler sadece türküyü dinleyip geçebilirler hiçbir şey kaybetmiş sayılmazlar:

Devletin başı “hiç oldum” diye türkü yakıyor hem de öyle güzel öyle içli ki ön yargılarını kenara bırakan her insanın kendinden, varlığından, benliğinden bir şey bulabileceği, ruhunun derinliklerinde bir yerlere mutlaka dokunacak bir türkü!
Lakin karşı mahalle anında ayaklanıyor, Erkan Oğur nasıl olur da Cumhurbaşkanlığı sözcüsüne eşlik eder. Hani bizim mahalle cahildi, hani biz sanattan anlamazdık, hani bir çapulcu, bedevi, koyun felandık ya belki aydınlandık, sanat yapmaya başladık, tebrik etmeleri gerekir ama yok mesele başka, mesele bağcıyı dövmek çünkü.
Ama hayreti muciptir ki bizim mahalleden ses çıkmıyor bir kimse de niye Erkan Oğur gibi muhalif biriyle ortak iş yaptınız demiyor. Çünkü biz Erkan Oğur’un muhtemelen muhalif felan olduğunun bile farkında değiliz biz hala kendisinden “derdim çoktur hangisine yanayım” ile efkarlanıyoruz.
Ah be. Bize bunu nasıl yapıyorlar be!

Erkan Oğur her sözü ile çalışmaya çok az katkısı olduğunu ispatlamaya çalışmış ama kulağı kendisine bir nebze aşina herkes dokunuşunu net anlayabiliyor. ben bile henüz açıklama kısmına bakmadan introsunda anladım Erkan Oğurdan bir şeyler olduğunu.

Not: Bizim mahalle sizin mahalle meselesi bir gerçektir, ayrıştırma değildir, mesele karşı mahallenin olduğunun bilincinde fakat birlikte yaşayabilme becerisidir.