hiç yalnız kız olmaması

1 /
Bir kız tek başına kimi çekiştirecek ki, illa yanına bir suç ortağı lazım. Şaka bir yana kadınlar erkeklere göre sohbet etmeyi daha çok seviyorlar. Bu yüzden yalnız gezmezler. Ancak grubun alfasını tespit edip ayırırsanız dağılırlar*

Ancak olay hayatlarında birisinin olması ise bence bir tezat var. Çünkü kadınların daha seçici olmasından dolayı ilişkileri olan kadın sayısı erkek sayısından azdır.

(bkz: nefes alsın yeter diyen erkek)
Başlık ve tanımlar aynı şeyden bahsetmiyor.

Altı arkadaşımla birlikteyim, yalnızca biri nişanlı. Diğerleri yalnız *. Tamam örneklemim dar olabilir ancak başlık da hiç diyerek çok abartmış bence.

Tanımlarda sözü edilen kızların yalnız dolaşmaması meselesinin ise, yine, kendini geliştirmiş kızlarda çok yaygın olduğunu düşünmemekteyim. Daha çok küçük tatlı ergenuslarda yaygın görülür, ergen kalmış kafalar da buna dahil elbette.
Evet çoğu kız kafede tek takılmayı sevmeyebilir ama gerektiğinde de her işi tek başına yapar evelallah. Annelerimiz bizi öyle yetiştirdi. (bkz: küçük tatlı pehlivanlar) *
Alışmak ya da alıştırılmaktan dolayı olabilir. Fakat bence de sıkıntı olan kısım gitmemek değil de gidememek. tek başına bir yerlere gitmeyi geçtim, her gün binip okula gittiğimiz toplu taşımaya tek olunca binemeyen arkadaşım falan var mesela. Neden diyorum bilmiyorum diyor. Evet neden böyle olduğunu da bilmiyorlar çok ilginç. Ama böyle hayat da yaşanmaz sanki.

Bir de arkadaşlık baskısı var tabi.* Şahsen tek başıma vakit geçirmeyi bir yerlere gitmeyi ayrıca seviyorum ama sonrasında gelen "bana niye haber vermedin beraber giderdik" sitemi de haber vermeliyim zorunluluğu oluşturuyor.
Bir kızçenin bu durumu kırması için mecburen bir süre arkadaşlarından, sevdiklerinden uzakta yalnızlığı tatması gerekiyor, şahsen tattım. hayatımın son birkaç yılının çoğu yalnız takılmakla geçti, tek başıma bir yerler keşfedip sonra milleti götürmek hobim oldu. Kendini dinleyebiliyorsun en önemlisi, insanın ihtiyacı oluyor hengamenin içinde. Keyifli bir şey, tavsiye ederim.
Açılın toplulukla gezen kız geldi sjsjsjs.

Her yere bir arkadaşla gitmeyi daha çok severiz. Sebebiyse konuşmak, daha çok sohbet edebilmek.

Özellikle yürürken daha çok konuşurum. Ama bir cafe de pastane de otururken uzun uzun konuşamıyorum. Dinlenme moduna geçiyorum. Belki de ağzımda lokma olduğu için konuşamıyorumdur, şimdi bilemeyeceğim.

Ama mesela bazi kızlar tek başına hiçbir iş beceremez. Tek başına yapılması gereken bazı işler vardır. Atıyorum tutun, fatura yatırmaya gitmek mesela. İlla birini yanında taşımak ister. Sevmediği birisi olsa bile yanında götürebileceği için ona sabredebilir. Bir çeşit kullanma aslında. Üniversiteden vardı böyle bir arkadaşım. Bir yerde buluşalım derdik. Bir bakardım sevmediği ev arkadaşını da getirmiş. O arkadaşını ben de tanımıyorum üstelik sjsjsjsjs. Sonra zaten yollar ayrıldı çok şükür.

Tamam da ben bu anıyı şimdi niye anlattım ki ya hahahaha.
çok garip bir durum biz erkekler kafamız estiğinde bazen tek başına kütüphaneye gider yalnız kitap okuruz bazen arkadaş ortamından ayrılıp bahçede tek başına sigara içeriz ya da oturup bir masada boş boş efkarlanırız ama bu kızlar niye böyle lan. hep bir topluluk hali. toplu olduklarında da hiç sustuklarını görmedim.