hrant dink

1 /
fetö tarafından yapıldığı kesin olan cinayet. üstelik ermenilikle, türklükle hiç alakası olmayan ancak dikkatleri dink'in ermeni kimliği sebebiyle tamamen oraya çeken, şeytanca bir sebeple gerçekleştirilmiş olması gülen terör örgütü üyelerinin kendi amaçları için neleri yapabileceklerinin en müşahhas örneği olarak ortada duruyor. muhtemelen dink bile diriltilip olay kendisine aktarılsa, bunun için mi benim ölümümü alet ettiler diyerek, kendi cinayet sebebine kahrederdi. kırmızı pazartesi romanındaki gibi infaz emri çıkmış, maktul hariç, tüm unsurların yerini ve zamanını bildikleri bu cinayetle ilgili tek teselli, başta ramazan akyürek olmak üzere emniyet ve jandarma istihbarattaki fetö'cü unsurların hemen tamamının şu anda tutuklu veya mahkum edilmiş olması. cinayetin perde arkasını bilmeyen kaldıysa şunu izleyebilir.

&t=132s
Birçok gazeteci ile aynı makus talihi yaşamıştır. Ülkede öldürmekten kolay bir şey mi var? Kimine faili meçhul kimine aleni... sonrasında yaşananlar hele. Ne kadar cesur bir hukuk devleti.

Allah gani gani rahmet eylesin.
Irkdaşlarından birkaç gömlek üstün birisiydi. Öldürülmesi her halükarda çok yanlış olan bir insandır.
Kendisi radikaller (hem türk hem ermeni milliyetçileri) tarafından sevilmeyen birisiydi. Sarkisyan tarafından ermenistan' a girişi dahil yasaklanmıştı diye biliyorum.
Bir ermeni olarak soykırıma inanıyordu fakat bunu bir saldırı ve provakasyon malzemesine dönüştürmemişti. Pkk'yı reddetmişti, hiçbir terörü öven söylemi yoktu bildiğim kadarıyla.
Ölümünün kürtçüler ve terör sempatizanları tarafından istismar edilmesi ve saldırı aracına dönüştürülmesi suç sahiplerini bağlar. Cinayetini provakasyon aracı haline getirenlere duyulan antipatiyi kendisine yöneltmek yanlıştır.
Ergenekon soruşturmalarına meşruiyet kazandırmak adına katledildiğini düşünüyorum.
bugün ölüm yıl dönümü olan gazeteci. önceki yıllardan farklı olarak bu sefer suçlunun fetö olduğu konuşuldu. hatta şu an adını hatırlayamadığım bir gazeteci, hakim de, poliste savcı da herkes faildi aslında o yüzden tam aydınlatılamadı dendi.

konu ile ilgili konuşan rakel dink: Hrant'ı 'FETÖ öldürdü' demek 'ben yapmadım elim yaptı', 'Ergenekon yaptı' demek de 'ben yapmadım ayağım yaptı' demektir" şeklinde açıklama yapmış.
git
14. ölüm yıldönümü.

"bir bebekten bir katil yaratan karanlığı sorgulamadan hiçbir şey yapılmaz kardeşlerim... sevgilim, sevdiklerinden ayrıldın, çocuklarından, torunlarından ayrıldın. burada seni uğurlayanlardan ayrıldın, kucağımdan ayrıldın. ülkenden ayrılmadın." rakel dink

"Kaybettiklerimizin yıldönümleri, acımızın halkasına bir halkanın daha eklendiği, bir çırpıda elimizden kayıp giden zamanların ve elimizden alınanların çetelesinin tutulduğu, bir yanımızın diri, bir yanımızın ölü olduğunu fark ettiğimiz anın diğer adıdır." Türkan Elçi, katledilen insan hakları savunucusu Tahir Elçi'nin eşi.

Vatanını çok severdi. 14 yıl önce bugün kahpe bir kurşunun hedefi oldu. Arkasından söylenecek her şeyi sezen aksu söylemiş.

"Bir daha açar mı karanfil korkusuz?
Bir daha uçar mı güvercin şehirde?
Yalancı güneşli bir ocak
Mübarek cuma gününde…"

">git