i robot

2004 yapımı bir amerikan sinema filmi. başrollerinde will smith, shia labeouf, bridget moynahan, simon baker ve james cromwell gibi isimler yer almıştır. alex proyas'ın yönettiği film, isaac asimov'un, aynı isimli, romanından uyarlanmıştır. romanın adı ve filmin bizdeki gösterim adı ben robot'tur.

--! spoiler !--

üç robot yasası: kural 1 - bir robot asla bir insana zarar vermez ya da bir insanın zarar görmesine izin vermez. kural 2 - bir robot insanlara mutlaka ve her koşulda itaat etmelidir. kural 3 - bir robot birinci ve ikinci kurala karşı gelmemek kaydı ile varlığını muhafaza etmekten sorumludur. 2035 yılına gelindiğinde robotlar artık gündelik yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmişlerdir. insanların robotlara olan güveni tamdır. bir kişi hariç. hafif paranoyak bir dedektif olan del spooner işlenen bir suçun robotlar tarafından yapıldığını düşünmektedir.

--! spoiler !--
devamını gör...
isaac asimov'un kısa hikayelerden oluşan 1950 yılında yazdığı kitabı. üç robot yasası üzerinden tasarlanan modern bilim kurgu çizgisinde, ilginç hikayelerdir.
2004 yılında filmi de yapılmıştır. hatta hatırladığım kadariyla da çok başarılı bir filmdi. sanırım will smith'in başrol oynaması ve aynı yıl örümcek adam'ın başarısı yüzünden pek ses getirmedi.
devamını gör...
ben robot. will smith'in başrolde oynadığı 2004 yapımı bilim kurgu filmi.

kısaca hikaye robotların insanların yerini aldığı bir dönemde, kazada denize düşen kızı değilde kendisimni kurtardı diye vicdan azabı çeken ve robotlardan nefret eden ajan spoon ve yeni nesil robotlardan kendi iradesi olan bir robotun hikayesi. konu güzel ortam güzel will smith zaten sağlam oyuncu. eğlenceli ve güzel bir film.
devamını gör...
ergenekonun robot hali.
birde aşırı converse reklamı vardır ki o derece yani, ya insanın babannesi durduk yere hey o ayağındakiler de ne? diye sorar mı?
c: - converse all star! harika bişiy.
oysa:
-ya ayakkabı iste n'apcan sen cay varmı?'dır.
devamını gör...
başŸ rolünde will smith'in oynadığŸı, the matrix'deki herşŸeyi saran makinelerin darbe girişŸimi ve öncesinin anlatıldığŸını söyleyebileceğŸimiz bir bilim kurgu filmi.
devamını gör...
robotların devrim yaptığı sahneyi nedense 15 temmuz'a ve genel itibarıyla da darbelere benzettiğim film. ns5'lerin "evinize dönün" sözü köprüde "sıkıyönetim ilan edildi herkes evine gitsin" diyen askeri hatırlatıyordu. 15 temmuz'dan sonra beyaz tv iki kez yayınladı bu filmi. şimdi çıksa yine izlerim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.