İç anadolu kızları

1 /
Kızdan kıza göre değişir. Güzelliği had safhada olan da vardır, normal veya daha az olan da. Yine, dedikoducu olan da vardır, olmayan hatta böyle çirkin şeylerden nefret eden de. Cömertlikte sınır tanımayan da var, pintilik yapan da. Elindekiyle yetinen de vardır, daha fazlasını arzu eden de. Görgü yoksunu olan da var, klasik bir Osmanlı hanımefendisi gibi zerafette incelikte öncü olan da. Hanımdan hanıma göre değişir. Yetiştiği aile ve ailenin zihniyetine göre. Özünü, töresini unutmayan müeddep anadolu kızları Karadeniz kızları gibi çalışkan, ailesine düşkündürler. Misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için ellerinden geleni, hatta fazlasını da yapabilme becerisine sahiptirler. Tabiatla iç içe olan Anadolu kızları, yılan akrep çiyan gibi hayvanlardan da korkmazlar. Kırsal bölgelerde oturanlar tarla, bağ, bahçe işlerini, hayvancılığı iyi bilirler.
Benim gözlemlediğim: şuana karşılaştığım kişiler ve iç Anadolu gezilerimi düşündüğümde tip olarak birbirlerine benziyorlar. yüzde doksanı aynı kategori ve güzel değiller. Bundan ziyade iç anadolu bana hiçbir şey ifade etmiyor orası boşluk gibi geliyor. Bu yuzden İç anadolululara üzülürüm onlara da sorsan oralı olmak istemezlerdi. Kültürleri de çok kötü. Sonuç olarak Türkiyemizin insanları.
bir karadeniz kızıyla aynı evi paylaştığında karşılıklı dumura uğranılan kız tipi.

yumuşak huyludurlar, uyumludurlar, sessiz sakin ve mütevazı yetişme tarzları hayatlarına yansır. zira genel anlamda tanıştığım aileleri de benzer şekilde güzel insanlardı. iklimin yansıması olsa gerek, bilemiyorum. huyların törpülenmesi açısından birebirdirler, coşkulu tavrınıza anlam veremeyen bakışları gördükçe günden güne içe doğru sinerek yeni bir tepkisellik türü geliştirirsiniz mesela. *