içli köfte yapmayı bilmeyen kız

1 /
Bilgilidir, kendini okumaya adamıştır. Sonunda yoksulluk sınırının altında ücret alan bir devlet memuru olarak yarı aç karnına sosyete takılmaya, her hafta kuaföre gitmeye başlamıştır falan...

Aşağılık kompleksi yüklenmiş yurdum insanı.
çok büyük eksiklik değildir bizim delikanlılar için. kendisi yerli ve milli yemeklerimiz yerine dünya mutfağına açılmıştır ve en önemlisi hamburger gibi global yiyecek sayesinde damak zevki iğfal edilmiştir.
yanında içli köfte geçtiğinden midir, kız geçtiğinden midir, yoksa içli olmasına üzülüp yazanlardan dolayı mıdır bilinmez ama epey konuşulmuş kızdır. Fakat içli köfte gibisi yok valla. Ben de ciddi ciddi sanıyorum ki çok az kişi biliyor, az kişi tadına bakmıştır. meğerse tüm sözlük burda lan.

çok yemek seçen şahsım için en çok sevilen 2-3 yemekten biridir*
(bkz: eş dediğin içli köfte yapmasını bilmeli)

İçli köftenin iç harcını hazırlamak damak tadına bağlı ama dış harcını hazırlamak ve şekil vermek gerçekten uğraştıcı, emek isteyen bir iş. Haliyle içli köfte yapmak; Her yemek yapabilen insanın harcı değil.

içli köfte yapmayı bilmeyen ablamız en azından yalnızca bilmiyordur. Tarifi bildiği halde yapamıyor olsa haline üzülebilirdik. Böyle muhteşem bir yemeği bilipte yapamamak bana kalırsa kahredici olmalı.

Tanımın sonuna gelmişken şunu içtenlikle dile getirebilirim, hiçbir insan içli köfte gibi muhteşem bir lezzetten mahrum kalmamalı.