icq

1 /
bir zamanların mesajlaşma programısı. bundan evvel mirc vardı. o daha bir başka.

çiçekli bir logosu vardı. insanlar olmadıkları bir şeye dönüşüp yaşamadıkları, yaşayamayacakları bir hayatı yaşar, yaşatırdı bunlarda. gerçi hala öyle değil mi?
her akşam minimum 50 babyface, 30 storm ve 300 ...34 nickli kullanıcının online olduğu, bizim neslin ilk göz ağrısı chat programıydı.

çok kişi ekmeğini yemiştir.
benim için o zamanlar internette tanışılan biriyle "reelde görüşmek" bi zombiyle yemek yemek kadar ürkütücü olduğundan, kendi duygularımı emin tutmak adına hemcinsimlerimin kanına, gönlüne karşı cins maskesiyle girip eşek yüküyle ah almışımdır. kızlar ve allah affetsin. amin.
msn messenger in atasıdır. mirc den sıkılan israilli bir kaç veledin yaptığŸı zamanının en güzel sohbet programıdır.--- alıntı ---

ICQ 1995 - 1996 yıllarında israilli bir grup Mirabilis tarafından yazılan dünyanın en çok kullanılan anında mesajlaşŸma programların'dan biridir. ICQ ismi ingilizce "I seek you." ("Seni arıyorum.") cümlesinin söylenişŸidir.

ICQ kullanıcıları ardışŸık sırada dağŸılmışŸ (söylentilere göre sırada boşŸluklar vardır), UIN (user identification number) adı verilen numaralarla kimliklendirilirler. Yeni kullanıcılar 100.000.000'un üzerinde numaralar ile kayıt olurlar, ve düşŸük numaralar (altı veya daha az) ICQ'ya ilk zamanlarda kayıt olmuşŸ kullanıcılar tarafından eBay'da satılabilmektedir.

Programı bilgisayara yüklemeden git bağŸlantısından Java sürümüne ulaşŸılabilir.

AOL, 1998'de Mirabilis ve ICQ'yu satın almışŸtır. 2005 yılı itibarı ile ICQ programının beşŸinci deneme sürümü indirilebilir durumdadır.

ICQ yerini Windows Live Messenger'a bırakmışŸtır.

--- alıntı ---

vakt-i zamanında abazan gençliğin vazgeçilmezi olan chat şeysi. ama bildiğiniz abazanlardan farklı olarak buradaki abazanlar biraz daha elitti. mesela direk " i wanna fuck your pussy, open camera please and show ur nipple " falan diye olaya girmezlerdi, " your photo is looking wonderful, i wanna see you face :) " olarak başlar bir şekilde hatunu soyarlardı.

o zamanlar 34 ile başlayan bir icq numaram vardı, sonra öğrendim çok değerliymiş onlar ancak unuttum hem numarayı hem şifreyi falan.
geçmişŸte pek popüler olan sohbet sistemi.
herkese bir numara verme mantığŸıyla çalışŸır.
açılışŸındaki vapur düdüğŸü sizi sizden alır.

msn'nin popülerleşŸmesi icq kullanımını minumuma düşŸürmüşŸtür.
rusların hala gözdesi diye duyumlar almaktayız.