ikea

1 /
-pardon bu koltuk takımı için 13000 lira yazmışsınız. Neden bu kadar uygun acaba?
+koltuk takımının fiyatı değil o efendim, koltuk takımının üstündeki örtünün fiyatı.
-ben zaten bir hinlik olduğunu anlamıştım. Neyse İsveç köftesini nerede yiyebiliriz?
Sipariş ve teslim noktası olan mağazasında çok cüzi ürün grubuna yer vermekle bizleri üzmekte. Şöyle normal mağazası olsaydı şehrimizde de peçetelerimizi rahatça alabilseydik.
peluş oyuncaklarına ayrı bir sempati duyduğum firma. bir zamanlar kolları olan kırmızı bir kalp şeklinde bir peluşları vardı, bendeki kayboldu, onlar da artık satmıyor, ama çok güzel bir tasarımdı bence. onun dışında peluş hayvan isteyen yeğen, kuzen, küçük kardeş gibi küçük insanlar ve benim gibi büyük insanlar için güzel bir seçenek. kardeşimden onaylı.
fight club'ı defalarca izledim. bir kere bile anlam veremedim adam neden ikea'yı sevmiyor.

kardeşim adam ne güzel parasını kazanmış evini düzmüş. mis gibi aatsen jörgsonn vs gibi sallamasonik isimli dekoratif ürünlerlen evini şekil şembelek döşemiş. bu adam neye isyan ediyor. yediği önünde yemediği arkasında. kaymak tabakada.

eğer fight club hakiki bir şey olaydı 20 senede en azından bir tane adam görürdük ak parti'nin böyle yağlı tabakasından çıkmış sıkılmış.

para kazanmak güzeldir. öyle devlete mevlete isyan da hem yasaktır hem de dinimizde günahtır.

ikeacı hanım - ortalama türk erkeği ilişkisinde olaylar şu şekilde cereyan eder:

- kaç paraymış şimdi o masa?
- nakliye hariç yedi bin lira hayatım..
- yuh ben onu dörte biri fiyatına marangoza yaptırırım
- aynısını istiyorum ama..
- bizde ne cevherler var hey gidi hey, rahat ol sen.. hem ikea dandik suntayı sana ceviz fiyatına kakalıyor..

marangoza dördüncü kez revizeye gidildikten sonra..

- ustam bu ne?
- yüklenince sağa sola esneme yapmasın diye alttan bağlama attım..
- anlıyorum.. peki rengi böyle mi konuştuk necati abi? fotodaki model antrasit..
- bu renk buna daha iyi gider, beni dinle sen..
- !'%+%&!?

marangozun masa eve gelir.. abinin yengeyle inatlaşabilme seviyesiyle ilintili olarak değişkenlik gösteren bir süre boyunca patırtı kütürtü devam eder ve sonunda beyimiz pes eder. ikea ürünü daha da zamlanmış şekilde alınır.. hayırlı olsun. hej då!
Dolaşırken insanı çok çok yoran yerdir. Eskiden ucuz diye gidip burdan aldığımız şeyler vardı ama şimdi biz fakirleştiğimizden ötürü onu da alayım şunu da alayım olmuyor. Yemek bölümünde sarımsaklı ekmek dışında ilgimi çeken olmuyor.

Dip not: çok beğendiğim hemnes divanı sayın eşim sevmiyor diye alamadım. Ortamlarda çok hanımcıyım diyenlere dikkat edin. Değildir. Bir hemnes divanım bile yok anlıyor musun. *
isveç'teki kuran yakma mevzusundan sonra kendilerini protesto amaçlı sınırsız soğuk içeceğinden 20 bardak falan içiyorum. fantayı kolaya katıp üzerine meyve suyu ekeliyorum, az kaldı yakında iflas ettirip ülke topraklarından silecem bu markayı.