ikea hemnes divan

1 /
Kaosa mütevazı bir katkımız olmasın mi? Olsun olsun ...

birden çok ihtiyaca uyum sağlıyor! Kışlıklarınızı depolayın, tek ya da çift kişilik yatak olsun olsun. Parpali haklıdır nokta. Ha ha ...
sanki biraz kaba gibi. bir tasarım harikasıdır onu bilemem ama bana görüntüsü biraz kaba geldi. eskiden sürekli kapakları düşen 90 lar divanları vardı. İsveçliler bu sorunu görüşmüş çekmeceleri alta koyup çekilir çekmece yapmış. bu adamlar Viking olduklarından oturdukları divan kral koltuğuna benzesin diye yanlarını kalkık yapmışlar.
We born: canım o çok istediğin divan var ya...
Parpali: eeee aldın mı yoksa?
We born: sen eve gelmeden salona yerleştirdim git bak bakalım hehehehe....
git
Parpali: bu ne lan?
We born: divan dedin aldık ne var. Ne vuruyorsun ya? Bak anamın yanında da vuruyorsun olmuyor böyle. Ahh tamam tamam...

Erkek adamın evinde öyle hermes mermes olmaz. Ata divanı olur. Tepede de geyikli kilim...

(bkz: geyikli duvar kiliminin altındaki divanda tesbih çeken hacı dede)
İkeanın en kullanışlı ürünlerinden biridir. Tam evdeki o küçük odaya konmalık. Efendim gündüzleri üzerini güzelce ört yastıklarla dekor et oturma odası kıvamında olsun, misafir gelince al yastıklarını koy yorganı mis gibi yatak, çok fonksiyonlu. Neyse demokratik bir evde yaşadığımdan ötürü kabul görmeyince ben almadım. Alanlar güzel günlerde kullansın. *
Şunun bir alternatifi çıkmadı ya puh yazıklar olsun. Önce ürünü tanıtayım sonra bir dert dökeceğim.

Ikea'nın hemnes serisinden divan ürünü. Olayı şu; kapalı ve üzeri kırlentli iken divan, kırlent kenara çekilince tek kişilik yatak, alt sürgü çekilince iki kişilik yatak oluyor. Ayrıca 3 adet büyük çekmecesi var ki çekyata İsviçre dokunuşu olduğu anlaşılmıştır diye umuyorum.

Bu arkadaşı 5 yıl önce kuzenim aldığında kafama koymuştum. Bir kere şık bir görüntüsü var. Artı kapladığı yer ve fonksiyonları açısından da mantıklı. Sorun sürekli artan fiyatında idi. İkinci el de satılıyor ara sıra tabi ama tercih, imkan meselesi.

Ikea'nın sitesinde bakınca malfors, moshult gibi isimler görünüyor. İskeletler aynı ancak süngerleri değişik bunların. Ona göre 100-200 lira oynuyor. Bir de nasıl bir şeyse stokta kalmıyor falan mağazalarda hep tükenmiş, hepimiz mi divanlanıyoruz lan?

Ücrete dönelim tekrar. Sadece iskeleti 2200 TL yataklı ise 3200'den başlıyor. Yatağın sert, orta-sert olması da fiyatı etkiliyor. Nakliye ücreti 325 lira. Tüm bunlar ile kafadan 3500 diyebiliriz. Çekyat alsak? Hemen hemen aynı olacak zaten.

Kurulumu için ayrıca ücret talep ediyor çakallar. Sanki 3 liralık ürün almışsın. Müşterinin işi görülsün falan yok tabi. 325 lira nakliye alan montajı mi yapacak? Neyse. Montaj sizden olunca işçilik olmuyor hâliyle. Kendinizi bir çikolata ile ödüllendirebilirsiniz.

Şarjlı tornavida var ise işler daha kolay ama yoksa da dert değil. yıldız, düz lazım gerisi halloluyor bir şekilde.

Kullanılan malzemenin boyası çok çabuk dökülüyor. Bu acayip dezavantaj. Bir de kurulumdan sonra ara ara vida sıkmak gerekiyor imiş ki gıcırdama vs. Olmasın en büyük şikayetlerden birisi de bu. Artı. İki kişilik yatak olarak kullanılacağı zaman halıyı toplamak gerekebilir düzgün açılması için. Onda da halı ince ise sıkıntı yok.

Bu arada şıklığını aldığı aksesuar kırlent ve nevresimlerin ayrıca satıldığını da belirtmeye gerek yok sanırım.

Her halükarda uzun vadede mantıklı bir ürün. Misafir için de kullanılabilir, genç odası olarak da. Ayrıca satılan korkuluklar var çocuklar için de güvenilir oluyor bu sayede. Link de koyayım reklam tam olsun.

git