ilkokulda altına işeyenler derneği

1 /
Üyelerinin hatırı sayılır bir kısmının okula erken yaşta başlayanlar olduğuna inandığım dernek.

Çünkü öğrenme aşkıyla kas gelişimi birbirine pek paralel değil. Keşke olsa.
Dışarıdaki tuvaletler hele de okuldakiler pis diye giremezdim, bu sebeple bi kaç kere eve yetişemediğimden tam apartman içinde yada yolda kaçırmışlığım var bak.
En net hatırladığım bi tanesi koşa koşa eve gelmiş, o kadar tutmama rağmen tam dış kapıdan eve girecekken apartmanın merdivenlerine şakır şakır yapmıştım. Bembeyaz mermerdi apartman da.

Ek: bu derneğin mottosu da şu olabilir: okulun tuvaletine gireceğime kendi kıyafetime işerim.
tuvalet alışkanlığının tam oturmaması, izin istemeye çekinme ya da hastalık kaynaklı sebeplerle dernek üyelerini topluyor.

Benden 3 yaş küçük olan kardeşim okulun ilk günü aynı sıraya oturduğu arkadaşının altına işemesi dolayısıyla kızı evire çevire dövmüştü. Sinekten bile korkan kardeşimin temizlik takıntısı olduğundan içinden bir canavar çıkmış adeta hahahhahaha.

İşin acıklı tarafı ise kızcağız hastalığı sebebiyle tutamıyormuş çişini ailesinin mahcubiyeti ayrıydı bizimki ayrıydı.
Zamanında il dernekler müdürlüğüne açılışı için başvurmuştuk fakat kabul edilmemişti.

İlkokul çağında okulda altına işemek ya da s.çmak komik değil elbette. Benim sandık içinde hatırladığım kim altına işese evine giderken ben refakatçisi olurdum. Çiş mihmandarlığını bana vermişti öğretmen.

Ne gariptir hala çiş mihmandarlığı yapan çocuklar var. Büyük şehirlerde artık böyle durumlarda çocukların psikolojileri bozulur diye velileri çağırılıyor muhakkak ama taşrada önünde evine doğru ıslak pantolonuyla, önlüğüyle yürüyen arkadaşını sessizce takip eden, onun mahcubiyetine sessizliğiyle yarenlik eden bütün çiş mihmandarlarına selam olsun.
hayalini kurduğum dernek. bir gün bu derneği kuracağım ve sembolik olarak dernek üyeleriyle yılda bir gün manavgat şelalesi'nin önünde toplanıp hep beraber gerekeni yapacağız. gereken elbette şelale önünde hatıra fotoğrafı çektirmek. sonrasında dernek üyeleri kariyerlerini bir kenara bırakıp birbirlerine çiş hatıralarını anlatarakçılgınca paylaşımlar yapacaklar. "ilahi tugay bey paçalardan akıyordu hee ? ahara ahara ahara" gibi erol evgin gülüşleri manavgat'ın çağıldayan sularının seslerine karışacak.