ilyas salman

yaşlandıkça ağzına, diline vurmuş, ağız ishali olmuştur. birinci dünya savaşının getirdiği yıkıma rağmen, ortaya bir irade koyup, bu ülkeyi kuran türkiye büyük millet meclisi için "ahır" yakıştırmasını yapmıştır. üstelik siyasetçi olmak istemezmiş, zira kendisi hayvanlaşmamışmış. bak hele. bu hakaretlerine bakınca kendisine bu konuda haksızlık ettiğini, aslında bayağı bir pişkin olduğunu söyleyebiliriz.
devamını gör...
"ben dünyanın en yakışıklı insanıyım, varsa kendine güvenen çıksın karşıma" gibisinden bir söylemi vardı bu herifin.
bir de yıllar önce adıyaman'a geldiğinde dinlemiştim sohbetini. çocukları için Allah bağışlasın diyen birine sıkıysa bağışlamasın demişti.

tanım: kavvat bilo *
devamını gör...
dünyanın en çirkin burunlu adamı seçilmişti, ama daha garibi adamda leş gibi bir ruhun olmasıdır.
devamını gör...
cem yılmaz'a soytarı deyip daha sonra cem yılmaz'la yan yana iken "soytarıdır ama soytarıların en güzelidir" deyip çevir kazı yanmasın yapmaya çalışmıştır kendisi yıllar önce. cem yılmaz da "olsun, abim söyler" deyip geçmiş fakat tahmin ediyorum ki içinden sağlam küfretmiştir.

bu sadece bir anektoddur, mevzu elbet de cem yılmaz değildir.

zira başlığı açılmış olan bu şahsiyet(siz), iğrenç ve zavallı varlığın tekidir.
eğer illa kendisinden bahsedilecekse aslında bize düşen hidayet dilemektir fakat kendimizi tutamıyoruz işte, Allah affetsin.

(kendisine böyle bir şey demeye kalksak -sümme haşa- sıkıysa affetmesin der miydi acaba? işte o zaman o dünya güzeli burnunun tam ortasına bir kafayı hak ederdi diye tahmin ediyorum. en azından onu yaptıktan sonra "allah'ım bu adama kafa attığım için beni affet" dediğinizde verecek cevabı olmayabilirdi o zaman.)

(bkz: şahsiyetsiz olmayın şahsiyet siz olun)
(bkz: bak gördün mü gene tutamadım kendimi)
devamını gör...
sahte gündem bunlar. ilyas salman ya da başka biri, ne fark eder? asıl üstüne gidilmesi gereken kişilerin ve fikirlerin üstüne gitmek gerek, yoksa şimdi ben ilyas salman'a burda sövsem dilim eskimez, içimde bir rahatsızlık da duymam. ama bir ara bir toplulukta birine karşı etmiştim şu lafı, aynısını ediyorum:
sen hakaretlerime layık bile değilsin! *
devamını gör...
beni suratindaki deil, fikirlerindeki cirkinligin rahatsiz ettigi sahis.
devamını gör...
%28 ler ile koalisyon dönemlerinde dışkısını yemiş karga gibi eblek eblek bekleyip, bir kez olsun açıklama yapmayan, halkın ecdadiyetine açıkça kayılırken - namus aile mahremiyeti kirletilirken - kafası kaf dağında olup susan , 3 hafta içerisinde 4 kez değişen ekmek fiyatlarına laf etmeyip altı boş ukdevi cümleler ile aynı bezgir döngü de laflarken neredeydin be densiz derler adama!

sorun sende değil.. 1 mayıs sizindir çünkü işçilerin haklarını bir tek siz korursunuz.. özgürlük mücadelesi sizindir lakin postalların demokrasiye tecavüz etmesi sizin için sorun değildir çünkü laçkalaşmış işkembenizin hamuru çamurdan evveliyatı ise dinsizlikte yatar zaten.. mektubunda bellidir annene sormamandan.. dine bakışından ve edep dışı söyleminle devlet adamlarına yaklaşımından.

sanatçı işvesi adı altında manevi değerleri hiçe sayıp, kimi zaman soyunup kimi zaman ataerkili hor görmek, vatana dil çıkarmak ceddinin açıklarını bulup ziyan-ı fikir bahsetmek alkıştır müjdat gezen tiyatrosu panayırında. lakin haldun taner sahnesin de de vatan peydahçıları iki zırva eder kendi ayak takımı el patlatır üsküdar musahipzade celal sahnesi 'nin 68 kuşağı ise vatanı terk söylemli oyunları bahş eder halkıma. çünkü onlar sadece sanatın temsilcileridir. ey zevali beşere aklı kıt demek lazım, %72 ler hayır derken ne yiyordunuz da şimdi ağzınıza gelen tat farklı bir hal aldı?

sorun siz de değil sorun size sanatçı ünvanı takan o küçük beşereyi bu noktaya getirenlerde..
devamını gör...
bir erkek için "karıyı boşayıp seni alacam!" demiştir, cümle alemin içinde hemi de basın karşısında. sonrada "ben şaka yapıyordum, homo muyum ben" demiştir. komik falan değildir bu adam arkadaş, ötesi yok!
devamını gör...
ateisttir. 2011 mayıs ayında alkollü araç kullandığı ortaya çıktıktan sonra şu cümleleri sarf etmiştir;

"evet içtim. arkadaş 'niye içiyorsun' dedi. dedim ben 60-70 yıllığına dünyadayım. boş bir beyinle 62 bin yıl yaşayacağıma dünyayı tanıya tanıya, değiştire dönüştüre yaşamak için bana bir yıl yeter. ben ateistin tekiyim. kendi yaratığım şeye tapacak kadar aptal değilim"
devamını gör...
hakkında hiç bişi bilmeyip sözlükte hakkında yazılan tanımları okuduktan sonra kendisinden tiksindiğim çirkin aynı zamanda itici bulduğum malatyalı oyuncudur.
devamını gör...
esmerliğinden midir oynadığı doğulu adam rollerinden mi ben de dahil pek çok kişinin kürt zannettiği, "kürt... ulusalcı... stockholm mü acaba?" diye durumuna anlam vermeye çalıştığı oyuncu. ben çok sevmesem de farklı bir tattır yeşilçam içinde. kürtlüğüne gelirsek, adam türkmüş. ama alevi, stockholm kısmı pek elenmiyor gibi yani.
devamını gör...
altın portakal'da yaptığı konuşmada "hz. muhammed kalkıp atatürkçüyüm dese şimdi silivri'deydi" gibi bir cümle üfürmüş.

(bkz: laf etti balkabağı)
devamını gör...
eğer konuşma imkanım olsaydı kendisine; kendisi gibi ölümlü ve aciz insanların ideolojilerine kapılmamasını söylemek isterdim. Allah hidayet nasip etsin.
devamını gör...
her defasında iticiliğinin, ne kadar dibe vurduğunu gördüğüm şahsiyet. kendisini tahammül edilebilir bulan var mı çok merak ediyorum.
devamını gör...
döneminin kadın/erkek bütün komedyenleri sempatik iken her daim insana itici gelen kişi. "atatürk mezarından çıkıp sizi bilmem naapacak" diyecek kadar işi ileri götürmüşlüğü var. sorsan birşeye aşırı bağlanan bizler oluyoruz.

bir güzellik yapsa da müjdat gezen'i, levent kırca'yı ve ali poyrazoğlu'nu alıp gitse çok uzaklara. vallahi o zaman gerçekten mutlu eder, güldürürler beni...
devamını gör...
vakti zamanında bodrum da bir tanıdığın evinde karşılaştık kendisiyle vakit ikindiye evcriliyordu kapı çaldı kalktım açtım bu ağzından dökülen ilk sözcükler...

- selamun aleyküm rakı var mı, oldu...

ama o sofrasını kurup o sıcakta rakısını yudumlamaya başlayınca güzel ve gerçekten zihin açıcı bir sohbetin kapısı aralanmıştı...
devamını gör...
içtiği rakılar beyninde hasara sebep olmuş sanırım. sanatçının fikri, inancı ne olursa olsun hayranlarına (ki var mıdır bunun hayranı da neyse) aksettirmemesi gerekir. sonuçta onları her kesimden insan izliyor, dinliyor. bu açıklamalarla neyi amaçlıyor acaba daha fazla uğraşma ilyas cığım yeterince iğrendik senden!
devamını gör...
sıvama işlemini tamamlamıştır.bir dahaki ödül töreninde de tüyü dikecek sanırım.
devamını gör...
haddini aşan açıklamalar yapmış.

Allah resulunun kendisini ve misyonunu küçümsemiş üstüne üstlük onun üzerinde bir beşer ve onun misyonu üzerinde bir misyon olduğunu iddia etmiştir.
bir de alkış almıştır.

yazıklar olsun.

halkın portakalı değil onlar. bir çift meme. zihninizin yaptığı meme sembolize edilmiş.
devamını gör...
hakkında bu kadar entry girilince mantıklı şeyler konuştu sandım.
devamını gör...
seneler önce tkp'nin eylemine sarhoş olduğu için alınmamış adam. büyük hırs yapmış olacak ki seneler sonra tkp'den işçi partisine koşarak gitmiştir.
devamını gör...
halkın gözünde ve türk sinema tarihinde bir kemal sunal olamamış olmanın ezikliği ve acısı içinde olduğunu düşündüğüm oyuncu. bu yüzden kendini hep çok önemli, mükemmel bir sanatçı olarak görme ve gösterme çabaları. yazık.
devamını gör...
her ünü sönmüş ünlünün yaptığını yapıyor. dikkat çekmeye çalışıyor. yapmasın.
devamını gör...
kendine bir hayran kitlesi yapamayıp hiç olmazsa ateistlerin biraz kendisini sevmesini sağlamıştır. bu ülkenin vatandaşları artık nefret ediyor kendisinden. o öldüğü zaman filmleri yayınlanacak ama herkes nefret edecek daha fazla. bir ömrü sırf bu nefreti kazanmak için harcamış. öldüğü zaman, hayırla anmayacağız kendisini.
devamını gör...
kendisi ve çevresindeki bir kaç kişi halen daha popülerliği laisist kesime yaranmakta gördüğü için (işte biz buna eski kafa diyoruz) halen daha yaranmaya çalışmak için garip bi çaba içindeler... ha çabaları beni ilgilendirmez lakin özellikle kendisi artık ciddiye almıyorum bile...

son söylediği laf zaten sıfırın altında bir iq sahibi olduğunu göstermekte.
devamını gör...
gezi parkı olayları ile ilgili kendisinden beklenen açıklamaları yapmayarak kamuoyunu üzmüştür.
devamını gör...
malatyalıdır... yıllarca yeşilçamda özellikle köylü ve saf gariban tiplemelerini gayet başarılı canlandırmıştır...sesi de gayet güzeldir... çok yanık türkü söyler... amma çok çirkin konuşur.... özellikle son zamanlarda gündemle alakalı levent kırca misali salt muhalif olmak ya da görünmek için yaptığı açıklamalar kendi saygınlığına zarar vermiştir....
devamını gör...
herhangi bir tekel bayisine götürüldüğünde 50 kuruş depozito ücreti alınabiliyor.
devamını gör...
güzel adam güzel.

çıplak sesle türkü söyleyen nadir adamlardan biridir. mükemmelde söyler.

ideolojisin falan bir kenara koyun.

o söylesin siz demlenin.

yokluğu yoksulluğu bu adam kadar güzel ifade eden başka hiç kimse yok.

devamını gör...
şener şen ile iyi işler çıkarmış sanatçı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.