ima edilen şeyi anlamamak

1 /
Bazen ima olmayanı da öyle zannetmeye kadar gidiyor bu işin ucu. Aslında netlik çok önemli. Sen zaten çok akıllısın ya demek yerine tam bir geri zekalısın bu yaşına kadar nasıl geldin diye sormak lazım. Hasılı ey ima edenler! Net olun.
Saf insanların başına çokça gelen durum.

Hayır bi de kurnaz gibi gözüküyorum sanırım, bi türlü inandıramıyorum anlamadığıma. Algoritmalı anlatsan anlarım da antin kuntincem yok malesef, cıks.
her iki taraf için de oldukça zorlayıcı bir anlaşamama hali.

tabu oynarken parmak şıklatıp hani, hani diye kendinden geçmeye benziyor, nasıl anlamazsın, asıl sen nasıl anlatamazsın....
ele dümdük konuşan insanlar için normal olan durum.
her cümlesi imalı olanlar karşı taraf konuşurken de öküzün altında buzağı ararlar. ancak tam tersi imalı cümlelerle arası pek olmayanların jetonu geç düşebilir.
ben de pek anlamıyorum.
Aslında anlıyoruz fakat pozitif olduğumuz için cevabını şakayla karışık çakıp geçiyoruz. Karşıdaki ne dedi la bu diye düşünürken jetonu düşüyor ve kızarıp gidiyor. Hazır cevap espri yapabilmek hayat kurtarır.
insanı müthiş saf veyahut salak hissettiren anlardan biri. geri dönüp de "heeeğ sen onu mu demiştin" de diyemiyorsun, iş işten geçmiş. güzel bir şeyse tepki veremediğine yanıyorsun. kızılacak bir şeyse, içine düşen korlarla baş başa kalıyorsun. aman en nihayetinde insanız yahu, ne yapalım.