implant

implant, vücut içerisine ve canlı dokulara cansız maddelerin yerleştirilmesini ifade eder. (dental) implantlar (diş implantları), eksik olan bir veya birkaç dişin işlev ve estetiğini iade etmek için çene kemikleri içinde açılan yuvaya yerleştirilen genellikle titanyum esaslı vida veya kök şeklindeki yapılardır. diş implantı ile canlı kemik dokusu arasındaki birlikteliğe osseointegrasyon adı verilir.
devamını gör...
değmeyecek bir acı ve uzun tedavi süresi .ister istemez gülüşe bile yansır bu bekleyiş.

doktor:d
hasta :h

d: dişlerini çok sıkıyosun implantları kırabilirsin
h: ömür boyu garantili değil mi hocam ?
d: evet
h: e o zaman yeniden takarsın ki sorun değil.
devamını gör...
vücut içerisine ve canlı dokulara yerleştirilen cansız maddeleri ifade eder.
devamını gör...
insanı çok zorlayan olaydır. ağzında üç tane implant olan biri olarak o takma aşamasında harbi kanırtıyorlar. ağız kan gölü, neşteri, çekici hepsini kullanıyorlar.

ama takılıp, yeri de iyileştikten sonra gerçeğinden farkı kalmıyor.
devamını gör...
kısa bir süre de olsa dişsiz gezmeye sebep olur. önce bir boşluk neden ağrır sorusunu sorarsın sonra öğrenirsin ki diş çekimi kafatasında açılan açık bir yaradır. bazen çekilen yerde diş hekiminin alveolit diye tanımlamak istediği apseler oluşur ve oraya alvogyl denilen iğrenç kokulu ve berbat bir tadı olan ilaç konulur , sonra o tatla ve kokuyla üç gün yaşarsın. implant aşaması içinse en az iki ay beklemen gerekir ki bu iyidir çünkü bu süre de implant yaptırman için gereken dövizi biriktirirsin.
devamını gör...
genel anlamı vericiden alınan doku parçası veya organı alıcı vücuduna tutturma * olan kelime. bugün daha çık kullanılan anlamı ise (bkz: dental implant)
devamını gör...
tarifesi var lan dediğim diş şeysi. gugılladım olm. en hesaplı implant -tane bazında- 1200 tl den başlıyomuş. daha da bakmadım. hadi bağalım.
devamını gör...
en pahalı diş tedavilerinden biri. acılı ve de zaman alan cerrahi bir işlem. tercih edilme nedeni genelde ömürlük olması. bir defa yaptırınca 20-25 yıl güvenle devam edilebiliyor. alternatifi dişe köprü yapılması ama köprü için arasına gireceği iki dişin tıraşlanması söz konusu ve genelde beş yıl sonra yinelemek gerekiyor. üstelik arasına yapıldığı kesilen sağlam dişleri de çürütebiliyor.
fiyatlar genelde tek diş için üzerine yapılan porselen kaplama da hesaba katılırsa 2-3 bin civarı olur.
devamını gör...
yaptırıp memnun kaldığım tedavi.

5 tanesine 7500 tl ödedim 2016 yılında. her kuruşuna değdi. tavsiye ederim.
devamını gör...
beni bekleyip, tırım tırım kaçtığım tedavi. doktorun fiyat sunmasıyla beraber, gülüşüm daha bir güzelleşti.
devamını gör...
vücut içerisine ve canlı dokulara cansız maddelerin yerleştirilmesini ifade eder.

implanting cyber-eyes. yapay göz yerleştirmesi gibi bir anlam var lakin kendimi bilim kurgu filmlerinde gibi hissettim arkadaş.

biz yabancısıyız bu terimlerin. bizde genç kız kör olur. fakir sevgili gidip ameliyat parası bulur. kızın gözleri açılır.

öyle cyber falan bize ters geliyor işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.