insana iyi gelen şeyler

1 /
Sonbaharda, Kışta neyin kahve içmek. Çok güzel değil mi ya. Hoş, kahve hep iyi geliyor. Şoför bey en yakın sıtarbaksta inebilir miyim? Neyse ki kırşehirde hiç yok*
içe dönmek iyi gelir . ve.. tanpınar huzur romanının adının niçin huzur olduğunu şöyle açıklamış., “Çünkü huzursuz bir dünyada yaşıyoruz. Çünkü insan kendisiyle barışık değil. Değerler karşısında ve insan karşısında yeniden düşünmeye mecburuz. Çünkü herşeyden şüphedeyiz. Ve nihayet arkamızda eskisi gibi o kadar kuvvetle Allah’ı hissetmiyoruz. Hülasa huzursuzuz onun için.”
-kulaklıkla müzik dinleyerek koşmak
-gitara akor yapmak ve tek başınayken çalmak
-sabah namazından sonra kardaşınla birlikte yanına kayıntını alıp denize inmek
-tekirova yolu'ndaki ormanlarda bahar aylarında yürümek
-çimlere uzanıp bulutları seyretmek
-çayın tadı
-yârin sesi
-gülün yaprağı
-kokoreçin kokusu
Soyutlamak gerekirse apolitik olmak.
Her gece uyumadan önce göz bandımı takıp kulaklığımı kulağıma yerleştirip bir şeyler (özel) dinleyerek uyumak.
İnsansız ortamlarda bulunmak.
Kedilerle konuşmak.
Sadece kendimi düşünmek kendim için düşünmek hemen açıklamasını yapayım bu egoistlik değil şöyle ki bir insan hayatınızda olursa kimliği fark etmez arkadaş ya da evlilik yolunda olduğun biri ya da çocuğun her hareketinde onu da düşünmek zorundasın ama ben öyle değilim yani sevdiğim iki kişi var sadece onlar aklıma geliyor acaba ne yaptı diyorum az insan en iyisi demeye getiriyorum yani lafı.
Yağmurda ıslanmak.
Kitap okumak.
Orman vari yeşil yerlerde kimse yokken gezmek. Genelde sabah 6-7 gibi yapılacak şey müthiş olur.
Yüzmek.
Yemek yapmak.
Kışın üşümek bana çok iyi geliyor bu stark hanedanına özel. Üşüdükçe sanki acımıyor canın. Bence bunu araştırsınlar "acaba bir acıdan daha fazla başka bir acı çekince diğerini bir an dahi olsa unutur veya hissetmez miyiz?" araştırılmış ise de bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.