insana iyi gelen şeyler

1 /
bazen sadece ve sadece dümdüz, öylece yatmaktır.

bir süredir öylece yatmayı geçtim doğru düzgün yatamıyorum bile. üstelik bu kimsenin hatası değil. hal böyle olunca daha da yorucu oluyor her şey.

hülasa diploma ve okul bağımlılığı süründürür. tadında bırakın. dediğimi yapın, yaptığımı yapmayın.

2 dakika için gelmiştim, geri gidiyorum.
r.i.p.
Geçen bir yerlerde okumuştum, yazar zamanın göreliliğini anlatırken ‘bir odanın ne kadar uzun süre karanlıkta kalmış olduğunun önemi yoktur, ışık yakıldığı anda apaydınlık olur.’ diyordu. Bu söz beni kendine çekti ister istemez. Kendimiz için de böyle düşünebiliriz aslında, ilerisi için kendimize iyi gelecek şeyler yapmaya başladığımız anda hayatımız da aydınlanmaya başlar, geçmişten bağımsız bir şekilde.

Karanlık bir geçmiş, karanlık bir oda; aydınlık bir gelecek ve ışığın karanlığı sildiği aydınlık bir oda... ne farkımız var? Denemeye değer.
büyüklüğü yada küçükĺüğü mühim değildir. insanın kendi yaptığı bir şeyden dolayı takdir edilmesi, olması gerektir. takdir ettiklerimin yüzünde, hep br yumuşama, mülayimleşme, gevşeme üzerine, gerçekte mi ifadesi. ne güzeldir duymak, ne güzeldir söylemek. bravo, ellerine sağlık, maşallah, pekte güzel olmuş, sizin eserinizmi...
Başlığı biraz özelleştirip kendime iyi gelen şeylerden birini yazarsam:
Muhabbet kuşumu kaşımak.
İlginç ve beni mutlu eden şeylerden biri. Ben hafif hafif kaşıdıkça onun tüylerini kabartması, kafasını bir sağa bir sola çevirip 'biraz da şuramı kaşı' mesajı vermesi beni rahatlatan şeylerden.